Usuwanie zębów

Diagnostyka

Powtórne leczenie kanałowe

Implanty zębów

Profilaktyka

Inlay / onlay

Korony i mosty

Scaling i piaskowanie

Wybielanie zębów

Stomatologia zachowawcza

×
Usuwanie zębów

Zabieg usunięcia zęba wymaga doświadczenia i umiejętności, aby przebiegł precyzyjnie i możliwie delikatnie. Doświadczenie naszych stomatologów pozwala na wykonywanie wszelkich czynności bezboleśnie, w czym pomaga skuteczne znieczulenie, które oferujemy naszym pacjentom. Każdy z pacjentów, przed usunięciem zęba w naszych gabinetach, ma przeprowadzaną dokładną kontrolę stanu zdrowia i uzębienia. Przy konieczności wykonania bardziej skomplikowanej procedury usuwania zębów, przeprowadzamy wpierw badania radiowizjograficzne – wykonujemy zdjęcia rentgenowskie, które umożliwiają pełną diagnostykę przed zabiegiem oraz ustalenie jego dokładnego przebiegu. Każdego z naszych pacjentów otaczamy pełną indywidualną opieką również po zabiegu, w okresie rekonwalescencji. W naszej praktyce usuwanie zębów wykonujemy w sposób maksymalnie atraumatyczny (unikając uszkodzenia tkanek miękkich i sąsiednich zębów). Dbamy również o pozostawienie nieuszkodzonej kości, co jest niezwykle ważne w przypadku planowanej na później implantacji.

×
Diagnostyka

W naszych gabinetach od wielu lat kładziemy bardzo duży nacisk na profilaktykę i kompleksową diagnostykę. Nasze wieloletnie doświadczenie i nowoczesny sprzęt zapewniają naszym pacjentom wczesne wykrycie pojawiających się na przestrzeni lat nieprawidłowości, czy możliwych dolegliwości. Do diagnostyki odwiedzających nas pacjentów wykorzystujemy bardzo szeroki wachlarz dostępnych nowoczesnych urządzeń i sprzętu. Staramy się, aby badania przy użyciu naszego sprzętu pozwalały na precyzyjną diagnostykę. W niektórych przypadkach sam pacjent może zobaczyć występujące u niego problemy dzięki podglądowi podczas zabiegu (np. umożliwiają to wykorzystywane przez nas mikroskopy Kaps z torem wizyjnym SonyNex. Przed podjęciem każdego indywidualnego planu leczenia Pacjenta przedstawiamy propozycje działań w oparciu o wykonaną pełną diagnostykę przy pomocy Panorama Vatech do zdjęc 3D wraz z możliwością wykonania cyfrowego zdjęcia panoramicznego 3D oraz prześwietlenia zęba radiowizjografem o wysokiej rozdzielczości (firmy Gendex). Równie często podczas wizyt kontrolnych nasze indywidualne podejście do pacjenta pozwala na wczesne zdiagnozowanie i usunięcie zachodzących niewidocznych zmian tkanek zęba. Taka diagnostyka i podejście pozwalają uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Prowadzone przez nas metody diagnostyczne pozwalają pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem oraz wyeliminować dyskomfort możliwości wystąpienia bólu.

×
Powtórne leczenie kanałowe

Powtórne leczenie kanałowe zębów wykonujemy w naszym gabinecie zawsze pod mikroskopem. Zabiegi te zazwyczaj są jedynym sposobem na uratowanie zęba w przypadku, gdy ząb był wcześniej leczony kanałowo i doszło do wznowienia procesu zapalnego to przeprowadzamy powtórne leczenie kanałowe. Wykonujemy ten zabieg w naszych gabinetach w powiększeniu przy użyciu wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego Kaps z torem wizyjnym. Mikroskop wykorzystujemy zarówno w procesie pierwotnego jak i powtórnego leczenia kanałowego, ponieważ aby leczenie było skuteczne, musi być przeprowadzone bardzo precyzyjne. Zastosowanie mikroskopu pomaga w odnalezieniu wszystkich kanałów, w usuwaniu złamanych narzędzi oraz leczeniu kanałów zarośniętych, o trudnej anatomii. Nowoczesna endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu pozwala na powtórne leczenie kanałowe i prawidłowe oczyszczenie wnętrza zęba, co daje szanse na zachowanie własnych zębów przez wiele lat. Tak, jak przy każdym leczeniu nikt nie może mieć stuprocentowej gwarancji powodzenia, jednak przy zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia istnieją duże szanse, że ząb będzie zdrowy przez długi czas, a nasze doświadczenie pokazuje że leczenie jest bardzo skuteczne.

×
Implanty zębów

W naszych gabinetach wykorzystujemy tylko najnowocześniejsze systemy implantologiczne o połączeniu stożkowym jednego z najlepszych światowych producentów – firmy NeoBiotech, które zawsze odpowiednio dobieramy do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz w zależności od skomplikowania przypadku i możliwości pacjenta. Dbając o zapewnienie naturalnego i pięknego uśmiech naszym pacjentom od wielu lat stosujemy jako jedno z rozwiązań stomatologiczne implanty zębów. Implantologia to najlepsza metoda przywrócenia utraconego zęba, tak aby ostateczny efekt wizualny i zdrowotny był w pełni naturalny. Leczenie implantologiczne polega na wprowadzeniu do kości „protezy korzenia zęba” z tytanu. Po okresie wgajania i integracji implantu zęba z kością. Koronę zęba odbudowuje się przy użyciu korony cerkonowej, która jest doskonałą kopią naturalnego zęba. Zaletą implantów jest, to że organizm ludzki w żaden sposób nie odnajduje w tytanowym wszczepie cech ciała obcego, a tym samym nie wywołuje żadnej reakcji obronnej. Praktycznym skutkiem jest niczym nieskrępowane narastanie kości i połączenie z implantem. Dlatego też osoby, które poddały się wszczepieniu implantów, twierdzą, że stał się on integralną częścią ich organizmu, a obecność wszczepu jest tak naturalna jak posiadanie własnego, stałego zęba. Porcelanowy ząb jest idealnie podobny do naturalnego zęba, co wykorzystujemy przy wykonywanych uzupełnieniach protetycznych. Wykonane na implantach uzupełnienia brakujących zębów, pozwalają również na kilku implantach odbudować cały estetyczny i naturalny wygląd zębów oraz piękny uśmiech naszych pacjentów. W naszym Gabinetach Stomatologicznych Podralscy implant stosujemy jako najlepsze rozwiązanie w przypadku: braku pojedynczego zęba, brak kilku zębów, całkowitego braku uzębienia, (brak własnych zębów pacjenta). Pełną diagnostykę oraz wszystkie zabiegi chirurgiczne związane z wszczepieniem implantów wykonujemy bez bólu w naszych gabinetach od wielu lat. Potrafimy skutecznie rozwiązać i zaopatrzyć zarówno proste jak i bardzo skomplikowane przypadki. Niekiedy leczenie wymaga dodatkowych zabiegów i dłuższego czasu leczenia, ale zawsze efektem końcowym jest przywrócenie funkcji żucia oraz pięknego uśmiechu naszym pacjentom.

×
Profilaktyka

Zapewniając leczonym przez nas pacjentom dobre samopoczucie, kładziemy duży nacisk na profilaktykę uzębienia i jamy ustnej. Przeprowadzane systematyczne zabiegi profilaktyczne wykonywane w naszych gabinetach odgrywają ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Regularne wizyty w naszych gabinetach i korzystanie z zabiegów profilaktycznych pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości. W ramach profilaktyki stomatologicznej naszym pacjentom oferujemy: higienizację usuwanie kamienia nazębnego usuwanie osadu – piaskowanie fluoryzację – lakierowanie zębów lakowanie bruzd w zębach trzonowych Zabiegi, które są wykonywane podczas wizyt profilaktycznych, mają również na celu przeciwdziałanie rozwojowi bakterii powodujących powstawanie kamienia, czy paradontozie. Właściwa profilaktyka pozwala na eliminację przykrego zapachu z ust, zmniejsza przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.) i zapewnia poczucie świeżości. Kamień zawiera liczne bakterie odpowiedzialne między innymi za przykry zapach z ust, a zła higiena znacznie przyśpiesza jego narastanie. Czas, który jest dedykowany na wizyty profilaktyczne w naszej praktyce, pozwala naszym pacjentom na cieszenie się pięknych uśmiechem i dobrym samopoczuciem.

×
Inlay / onlay

Starając się zapewnić naszym pacjentom estetyczny uśmiech, od wielu lat doceniamy zalety stosowania uzupełnień typu inlay, onlay oraz endokorony. Rozwiązania te stosujemy w wypełnieniach bocznych zębów, głównie z powodu dużej wytrzymałości tych uzupełnień na działające siły zaciskania zębów. Inlaye i onlaye to wypełnienia odbudowujące brakujące tkanki zęba, które wykonywane są indywidualnie w laboratorium. Stosowane przez nas wypełnienia zapewniają estetyczny wygląd, a także gwarantują najwyższą dokładność. W naszych gabinetach wykorzystujemy do takich zabiegów wysokiej klasy kompozyty. Stosowane przez nas uzupełnienia zastępują tradycyjne plomby, a ze względu na ich zalety i końcowy efekt, są niezastąpione przy odbudowie całej powierzchni żującej zębów bocznych oraz odbudowie punktów stycznych, zapewniając najwyższą wytrzymałość. Cały zabieg wykonujemy całkowicie bezboleśnie, przeważnie podczas dwóch wizyt. Przy zachowaniu najwyższej staranności, jakości i precyzji, uzupełnienia Inlay / Onlay wykonywane w naszych gabinetach są bardziej wytrzymałe niż zwykłe wypełnienia oraz zapewniają najlepszy efekt estetyczny.

×
Korony i mosty

Od wielu lat zapewniamy naszym pacjentom możliwość wyboru z pełnej gamy uzupełnień protetycznych. Stosowane w naszych gabinetach korony zębów i mosty posiadają idealnie i indywidualnie dobrany kolor odtwarzający w sposób naturalny kolorystykę zębów własnych pacjentów. Korony i mosty to komfortowe uzupełnienie braków zębów doskonale imitujące naturalne zęby zarówno estetycznie jak i funkcjonalnie. Korony zębów wykonujemy w przypadku, gdy pacjent posiada własny dobry korzeń zęba. Korony zabezpieczają pozostałą cześć zęba przed dalszym zniszczeniem oraz równocześnie spełniają funkcję i kształt naturalnych zębów. W Gabinetach Stomatologicznych Podralscy stosujemy korony zębów pełnoceramiczne oraz kompozytowe: napalane, tłoczone, na podbudowie z cyrkonu, nie zawierające metalu. Wykonywane przez nas korony poza funkcją estetyczną pełnią również role zabezpieczającą ząb przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także przy rehabilitacji protetycznej, gdy inne rozwiązania nie są już wskazane ze względu na zbyt duże zniszczenie zęba. Wszystkie korony i mosty wykonujemy na podbudowie z cerkonu. Most to stałe uzupełnienie protetyczne, które wykorzystujemy do odbudowy braków od jednego do nawet kilku zębów. Jest to rozwiązanie protetyczne, które na stałe zostaje zacementowane w jamie ustnej. Most pełni role funkcjonalną i estetyczną, odtwarza czynność i kształt utraconych zębów. Stosowane w naszej praktyce rodzaje mostów: na cerkonie – idealny efekt kosmetyczny, przy zachowaniu wytrzymałości, bez metalu kompozytowe – jako uzupełnienie tymczasowe w czasie gojenia tkanek miękkich lub w czasie oczekiwana na pracę ostateczna. Są one estetyczne, lecz mniej trwałe niż porcelanowe adhezyjne (kompozytowe na włóknie szklanym, porcelanowe Maryland) – nie wymagają szlifowania zębów filarowych, najczęściej służą do odtwarzania pojedynczych zębów.

×
Scaling i piaskowanie

Piaskowanie stosujemy w celu usunięcia z powierzchni zębów osadu lub przebarwień pochodzących z herbaty, kawy, papierosów lub innych barwiących substancji. Zabieg usuwania kamienia nazębnego (skaling) wykonujemy w naszych gabinetach przy pomocy skalera ultradźwiękowego, a jego uzupełnieniem może być piaskowanie. Nasz wykwalifikowany personel wykonuje ten zabieg przy pomocy piaskarki firmy EMS lub NSK, w której mieszane są substancje takie jak: dwuwęglan sodu, woda i powietrze, a następnie wyrzucane pod dużym ciśnieniem w kierunku powierzchni zębów. Dzięki temu możliwe staje się oczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc, takich jak bruzdy na powierzchniach żujących, jak również przestrzenie międzyzębowe. Po zabiegach skalingu, czy piaskowania na oczyszczone powierzchnie zębów aplikujemy lakiery zawierające chlorcheksydynę lub związki fluoru. Stosowane przez nas środki zmniejszają nadwrażliwość pozabiegową i zabezpieczają przed próchnicą powierzchnie oczyszczonych zębów.

×
Wybielanie zębów

Piękny uśmiech najczęściej kojarzy nam się z ładnymi, prostymi i przede wszystkim białymi zębami. Przeprowadzając zabiegi wybielania zębów od wielu lat, pozyskaliśmy niezbędne doświadczenie w jego prawidłowym wykonywaniu. Nasze umiejętności i stosowane metody pozwalają na osiąganie najlepszych efektów. W naszych gabinetach oferujemy skuteczny, w pełni bezpieczny i wygodny system gabinetowego wybielania zębów. Do wybielania zębów wykorzystujemy lampę i żel firmy BEYOND™. Wybielanie BEYOND™ Beyond należy do jednego z najbardziej popularnych systemów wybielania zębów na świecie. Nasza lampa wybielająca zawiera najbardziej zaawansowany technologicznie system filtrujący dostępny na rynku. Użycie „zimnego światła” powoduje, że zabieg jest jednorazowy i nie ma skutków ubocznych. Jest to zabieg szybki i zarazem bardzo skuteczny i bardzo często preferowany przez naszych pacjentów. Przez lata pijemy kawę lub herbatę, spożywamy kolorowe jedzenie czy palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę są trudne do usunięcia w zwykły sposób. Zabieg wybielania BEYOND™ jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru (H202) oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości zębów po zabiegu wybielania. Żel wybielający znajduje się w dwukomorowej strzykawce wraz z żelem katalizującym, który po nałożeniu na zęby zostaje zmieszany z H202, a pod wpływem światła z akceleratora BEYOND™ zwiększa częstotliwość absorpcji żelu wybielającego przez szkliwo. Opisując to w jak najprostszy sposób, światło emitowane przez akcelerator znacznie przyśpiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. Powoduje to błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa około 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni lat. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” na przebarwienia, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od oczekiwań oraz trybu życiu pacjenta. Efekt wybielania pozostaje widoczny przez minimum 2 lata.

×
Stomatologia zachowawcza

W naszych gabinetach kładziemy duży nacisk na diagnostykę i profilaktykę, ponieważ dbamy o jakość i trwałość wykonanych zabiegów. Dokładna diagnostyka zapewnia naszym pacjentom wczesne wykrycie pojawiających się na przestrzeni lat nieprawidłowości, co pozwala na uniknięcie możliwych dolegliwości. Od wielu lat zajmujemy się stomatologią zachowawczą, czyli profilaktyką oraz leczeniem ubytków powstałych na skutek próchnicy, urazów lub starcia zębów. Dzięki kompleksowej diagnostyce istnieje możliwość wczesnego zdiagnozowania i usunięcia próchnicowo zmienionych tkanek zęba, co pozwala uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Diagnostyka, wczesne wykrycie oraz rozwiązanie problemów pozwalają naszym pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnymi i naturalnymi zębami. Dysponujemy najnowszymi materiałami kompozytowymi, które pozwalają na odbudowę zębów przednich i tylnych w sposób niezauważalny dla oka, co umożliwia przywrócenie prawidłowej funkcji żucia każdego zęba. W rozległych odbudowach zębów bocznych wykonujemy rekonstrukcje typu inlay / onlay materiałami kompozytowymi i porcelanowymi, co zapewnia większą trwałość i wytrzymałość zęba, a dodatkowo gwarantuje wspaniały efekt estetyczny. Dbamy o naturalny biały kolor zębów naszych pacjentów stosując metodę wybielania za pomocą indywidualnych szyn oraz lampy plazmowej. Kompleksowy zakres usług oferowanych w naszych gabinetach pozwala naszym pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.