Estetyka

Leczenie zębów bez bólu

Paradontoza i leczenie przyzębia

Lakowanie bruzd

Wizyty adaptacyjne

Powtórne leczenie kanałowe

Leczenie próchnicy

×
Estetyka

W Gabinetach Stomatologicznych Podralscy wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania do odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zarówno zębów przednich, jak i bocznych. Dzięki współczesnym osiągnięciom i możliwościom nowoczesnej stomatologii zapewniamy trwałość takiego leczenia. Dla każdego z naszych pacjentów ustalamy indywidualny plan zabiegu poprzedzony dokładną diagnostyką. W każdej indywidualnej propozycji leczenia gwarantujemy dobór rozwiązania najbardziej oszczędzającego naturalne tkanki. Taki sposób odbudowy złamanych zębów daje zarazem najlepszy efekt estetyczny jak zdrowotny. Przeprowadzane przez nas zabiegi i materiały idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów, co pozwala pacjentom ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Ostateczny wybór metody najbardziej efektywnego odtworzenia złamanego zęba zależy od stanu zęba, czy też zębów, które maja być odbudowane. U pacjentów, którzy maja duże uszkodzenia zębów przy odtworzeniu naturalnego kształtu i koloru zęba stosujemy licówki porcelanowe, onlaye kompozytowe lub korony porcelanowe wykonane z cerkonu. Do odbudowy koron złamanych zębów stosujemy:

inlaye i onlaye kompozytowe. Są to bardzo trwałe i skuteczne odbudowy. Pozwalają ochronić pozostałe tkanki zęba i jednocześnie doskonale go wzmacniają.

korony cerkonowe wraz z wkładem koronowo-korzeniowym. Często musi to być poprzedzone leczeniem kanałowym – w przypadku, gdy złamanie korony zęba jest bardziej rozległe i przechodzi przez miazgę, licówki – w przypadku przednich zębów, gdzie wymagana jest doskonała estetyka. W naszym gabinecie indywidualny plan zabiegów umożliwiających odtworzenia zęba ma zapewnić pacjentowi najlepszy efekt estetyczny, który będzie idealnie oddawał naturalny kształt i kolor zęba, ale również pełnił pełną funkcjonalność, tak jak w przypadku naturalnych zębów.

×
Leczenie zębów bez bólu

Wszystkie zabiegi wykonywane w Gabinetach Stomatologicznych Podralscy są przeprowadzane bezboleśnie z zapewnieniem wysokiego komfortu oraz dobrego samopoczucia Pacjentów zarówno na etapie leczenia jak i w trakcie okresu rekonwalescencji.

Podczas przeprowadzania zabiegów w naszych gabinetach wykorzystujemy nowoczesny, sterowany mikroprocesorowo system znieczuleń QuickSleeper, który pozwala na idealne dostosowanie dawki anestetyków oraz ich podanie w sposób bezbolesny dla Pacjenta. Urządzenie dawkuje środek znieczulający w sposób możliwie mało inwazyjny (bez nadmiernego ciśnienia) co eliminuje nieprzyjemne uczucie znane z klasycznego podawania znieczulenia. Dodatkowo dla osób o bardzo niskim progu bólu oferujemy specjalny żel do znieczulania śluzówki, dzięki czemu Pacjent nie czuje wkłucia podczas iniekcji. Nasze doświadczenie pozwala na odpowiednie dobranie metody znieczulenia i zapewnia odpowiedni czas działania, konieczny do leczenie Pacjentów bez bólu w trakcie trwania całego zabiegu. Cenieni jesteśmy za zapewnianie naszym Pacjentom odpowiedniej opieki również po wykonanych zabiegach – w trakcie procesu gojenia.

×
Paradontoza i leczenie przyzębia

W naszych gabinetach od wielu lat skutecznie leczymy paradontozę. Występowanie paradontozy wiąże się z chorobą tkanek otaczających zęby. Długotrwały i destrukcyjny proces, jakim jest paradontoza, pozostawiony bez profesjonalnego leczenia prowadzi do utraty zębów. Nasze doświadczenie pozwala na stosowanie do leczenia paradontozy najefektywniejszych metod, a zabiegi stosowane przez nas pozwalają uratować na wiele lat zęby naszych pacjentów. Każdy pacjent ma indywidualnie zaplanowaną terapię, która polega na zabiegach usunięcia bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu. Podczas przeprowadzania w naszym gabinecie profesjonalnej terapii, niejednokrotnie wykonujemy szereg zabiegów, takich jak: scaling (usuwanie kamienia) skaling głęboki (kiretaż) i root planing. Scaling polega na usunięciu za pomocą ultradźwięków złogów nad i poddziąsłowych, a skaling głęboki wykonywany jest bardzo często w znieczuleniu przy pomocy specjalnej końcówki ultradźwiękowej z jednoczesnym płukaniem kieszonek płynem antybakteryjnym lub przy użyciu specjalnych kiret. Po scalingu i zabiegu kiretażu zalecamy wizyty kontrolne, ponieważ leczenie paradontozy jest długotrwale i może powrócić w każdym momencie życia. Podczas każdej z wizyt kontrolnych sprawdzamy higienę jamy ustnej oraz głębokość kieszonek. Połącznie profesjonalnej profilaktyki i zabiegów chirurgicznych pomaga w zachowaniu zębów na całe życie.

×
Lakowanie bruzd

Profilaktyczne zabiegi lakowania bruzd stosujemy u dzieci w celu zabezpieczenia zębów przed rozwojem próchnicy. Zabieg jest wykonywany przez lekarza stomatologa i jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Dbając o skuteczność i pełne zabezpieczenie zębów, konieczne jest wykonanie zabieg lakowania najlepiej do 6 miesięcy po wyrznięciu się zębów stałych. Lakowane zęby diagnozujemy i upewniamy się, że są zdrowe bez ognisk próchnicy. Jest to od wielu lat stosowany zabieg profilaktyczny stosowany dla zębów przedtrzonowych i trzonowych. Nawet przy bardzo dobrej higienie, ze względu na swoja budowę z bruzd i szczelin nie jest możliwe usunięcie płytki bakteryjnej w domowych warunkach, ponieważ ich średnica jest w niektórych miejscach mniejsza od średnicy włosia szczoteczki do zębów. Taka budowa ułatwia powstawanie ognisk choroby próchnicowej już we wczesnym okresie uzębienia stałego. Lak szczelinowy dokładnie wypełnia bruzdy i szczeliny na powierzchni żującej zęba, uniemożliwiając tym samym zaleganie resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej. W ten sposób chroni ząb przed próchnicą. Zawarty w laku i stopniowo uwalniany fluor dodatkowo wzmacnia szkliwo zębów. Prawidłowo przeprowadzony zabieg lakowania zębów umożliwia zredukowanie częstości występowania ognisk próchnicowych nawet do 100%.

×
Wizyty adaptacyjne

W naszym gabinecie kompleksową opieką stomatologiczną otaczamy również dzieci. Rodzice, którzy przyprowadzają małego pacjenta na pierwszą wizytę w naszej praktyce umożliwiają swoim pociechą zapoznanie się z gabinetem stomatologicznym oraz naszym personelem medycznym przed rozpoczęciem leczenia. W trakcie spotkania adaptacyjnego lekarz przedstawia w formie zabawy gabinet, oswajając małego pacjenta z urządzeniami stomatologicznymi. Prezentujemy zasady działania nieznanych dla dziecka urządzeń i przedmiotów w sposób przyjazny i budujący zainteresowanie. Dzięki takim działaniom gabinet staje się dla małego pacjenta miejscem, które będzie kojarzył z zabawą i wesołym spędzaniem czasu. Wizyta adaptacyjna w naszym gabinecie to pierwszy kontakt ze stomatologiem, który ma zapamiętać jako pozytywne doznanie, a nie kojarzyć lekarza z obiegową opinią, że leczenie jest bolesne – bo to nieprawda. Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku, gdy wizyta odbędzie się możliwie wcześnie – zanim pojawią się pierwsze potrzeby lecznicze. Każda wizyta jest nagradzana upominkiem niespodzianką (np. odznaką „dzielny pacjent”, dyplomem, medalem lub zabawką.

×
Powtórne leczenie kanałowe

Powtórne leczenie kanałowe zębów wykonujemy w naszym gabinecie zawsze pod mikroskopem. Zabiegi te zazwyczaj są jedynym sposobem na uratowanie zęba w przypadku, gdy ząb był wcześniej leczony kanałowo i doszło do wznowienia procesu zapalnego to przeprowadzamy powtórne leczenie kanałowe. Wykonujemy ten zabieg w naszych gabinetach w powiększeniu przy użyciu wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego Kaps z torem wizyjnym. Mikroskop wykorzystujemy zarówno w procesie pierwotnego jak i powtórnego leczenia kanałowego, ponieważ aby leczenie było skuteczne, musi być przeprowadzone bardzo precyzyjne. Zastosowanie mikroskopu pomaga w odnalezieniu wszystkich kanałów, w usuwaniu złamanych narzędzi oraz leczeniu kanałów zarośniętych, o trudnej anatomii. Nowoczesna endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu pozwala na powtórne leczenie kanałowe i prawidłowe oczyszczenie wnętrza zęba, co daje szanse na zachowanie własnych zębów przez wiele lat. Tak, jak przy każdym leczeniu nikt nie może mieć stuprocentowej gwarancji powodzenia, jednak przy zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia istnieją duże szanse, że ząb będzie zdrowy przez długi czas, a nasze doświadczenie pokazuje że leczenie jest bardzo skuteczne.

×
Leczenie próchnicy

Próchnica zębów występuje zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Zdiagnozowanie początkowego stadium próchnicy może odbyć się praktycznie tylko podczas wizyty u stomatologa. Pacjent sam nie jest w stanie zauważyć u siebie zalążków choroby. W naszych gabinetach ustalamy wczesne stadium próchnicy przez wykonanie zdjęć rentgenowskich, które często jest jedynym sposobem na wykrycie ubytków próchnicowych oraz poprzez bardzo dokładne badanie z pomocą mikroskopu stomatologicznego. Próchnica sama w sobie nie boli, natomiast może boleć podrażniony nerw w chorym zębie a to oznacza, że zwlekaliśmy z leczeniem bardzo długo. W zależności od rodzaju próchnicy i wieku pacjenta, leczymy ją na różne sposoby. Próchnicę objawiającą się demineralizacją szkliwa leczymy preparatami z fluorem oraz prawidłowymi zabiegami higienizacji zalecanymi przez naszych lekarzy stomatologów. Jeśli natomiast próchnica obejmuje większą ilość tkanek zębów, to przeprowadzamy zabiegi niezbędne do ich usunięcia. Następnie tkanki zębów odbudowujemy materiałem kompozytowym, przywracając im naturalny kształt, kolor i funkcje zęba. W przypadku, gdy ząb był leczony kanałowo lub ilość pozostałych tkanek po usunięciu próchnicy zwiększa ryzyko złamania zęba, wykonujemy wzmocnienie zęba onlaym kompozytowym lub wkładem koronowo-korzeniowym oraz koroną.