USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Alignery – aparaty nakładkowe

Wiele osób boryka się z problemem krzywego zgryzu, lecz z uwagi m.in. na kwestie estetyczne, nie decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Na szczęście obecnie pojawia się alternatywa w postaci alignerów. Czym one są? Na czym polega ich stosowanie i kto może z nich korzystać?

ALIGNERY

Czym są alignery?

Aligner jest lekką, przezroczystą nakładką wykonaną z tworzywa biokompatybilnego, dzięki któremu nie powstaje ryzyko wystąpienia alergii lub stanu zapalnego podczas noszenia. Do ich największych zalet zalicza się m.in. ich minimalną widoczność, a także brak utrudnień w mówieniu, wysoki komfort podczas noszenia i niezwykłą łatwość zachowania higieny podczas ich stosowania. Do tego też czas leczenia, w porównaniu z tradycyjnymi metodami, ulega znacznemu skróceniu.

O czym pamiętać, wybierając alignery?

Aby alignery mogły zadziałać w pożądany sposób, konieczne jest noszenie ich przynajmniej przez kilka lub nawet kilkanaście godzin na dobę. Zaleca się ich zdejmowanie głównie na czas posiłku, (szczególnie jeśli w pożywieniu mogą znajdować się substancje barwiące) i mycia zębów. Czyszczenie samej nakładki nie jest zbyt skomplikowane, do tego również nie utrudnia ona codziennego funkcjonowania – można w niej bez przeszkód mówić i się śmiać.

Aligner – jak długo trwa leczenie w Gdańsku?

Jak już wspominaliśmy, pojedynczy cykl składa się z trzech tygodni, w których  trakcie pacjenci zmieniają nakładki na coraz twardsze. W zależności od stopnia zaawansowania problemu można mówić o konieczności zastosowania od 3 do nawet 20 cykli leczenia, co łącznie może dać niewiele ponad rok noszenia alignerów.

ALIGNERY

Alignery w Gdańsku – w jaki sposób można z nich skorzystać?

Całość leczenia zaczyna się tradycyjnie od konsultacji lekarskiej. Jeśli lekarz stwierdzi, że wada może być wyleczona z pomocą nakładki, wówczas konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego i cefalometrycznego, a także pobranie wycisków.

nakladka alignery - proste zeby

W kolejnym etapie pacjenci otrzymują zestaw trzech nakładek – miękką, średnią i twardą. Każda z nich powinna być noszona przez tydzień. 

Po upływie tego czasu lekarz kontroluje stan uzębienia i pobiera kolejny wycisk do stworzenia nowego kompletu nakładek. Całość powtarzana jest w zależności od stopnia zaawansowania wady. Na koniec pacjenci otrzymują aparat retencyjny, którego zadaniem jest utrzymanie efektu na dłużej. Czas jego noszenia jest kwestią indywidualną.

Jesteś zainteresowany implantami?

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI

ALIGNERY GDAŃSK

Alignery  – w jaki sposób można z nich skorzystać?

Aligner stanowi metodę korygowania wad zgryzu dla osób od 16. roku życia. Kiedy jeszcze warto rozważyć jego zastosowanie?

  • Wady zgryzu: diastema, przesunięcie lub stłoczenie zębów.
  • Przyspieszenie leczenia w porównaniu z metodami tradycyjnymi.
  • Zastosowanie estetycznej metody leczenia – aligner jest niemal niewidoczny.
  • Uniknięcie inwazyjnych metod leczenia wad zgryzu.
  • Stwierdzenie wady nawracającej.

ALIGNERY ClearSplint INVISIBLE SOLUTION™ 

Co to jest ClearSplint INVISIBLE SOLUTION™ – NIEWIDOCZNE APARATY ORTODONTYCZNE

ClearSplint Invisible Solution™ – to innowacyjny system, umożliwiający korekty wad zgryzu z wykorzystaniem niewidocznych nakładek. Wygodny sposób na uzyskanie pożądanego uśmiechu bez konieczności stosowania tradycyjnych stałych aparatów ortodontycznych.

Pakiet, przeźroczystych nakładek indywidualnie projektowanych i dopasowanych do Pacjenta. CLEARSPLINT™ rekomendowany jest do leczenia lekkich i średniozaawansowanych wad zgryzu. Zespół Specjalistów ClearSplint Invisible Solution™ przy użyciu najnowocześniejszych technik cyfrowych przygotowuje zindywidualizowany plan leczenia. Na podstawie wizualizacji w postaci symulacji 3D i przygotowanego raportu ortodontycznego, lekarz ma możliwość przedstawić Pacjentowi przebieg oraz szacunkowy koszt leczenia.

Świetnym narzędziem do przedstawienia Pacjentowi planowanych efektów leczenia jest przygotowywana wizualizacja procesu zmian zgryzu, począwszy od sytuacji wyjściowej do planowanej. Pacjent otrzymuje komplet niewidocznych nakładek o różnych twardościach podzielony na sety wraz z instrukcją ich użytkowania.

Systematyczność noszenia nakładek zgodnie z zaleceniami ma ogromne znaczenie i wpływ na uzyskanie zadowalającego efektu.

Sam proces leczenia uzależniony jest od Pacjenta

KONTAKT

Umów się na wizytę

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!

Skarżyńskiego 3A
Gdańsk 80-463
Rzeczpospolitej 4D
Gdańsk 80-369