All on 4 / All on 6 

Odbudowa całej szczęki na kilku implantach

Proteza All on 4 to przełom w dziedzinie protetyki, jako że umożliwia założenie jej nawet w przypadku niewystarczającej ilości kości w szczęce, która ma tendencję do szybkiego zanikania. Dzięki protezie All on 4 lub All on 6 (zależnie od tego, czy wykorzystanych będzie 4, czy też 6 implantów), pacjenci mogą pożegnać się na stałe z problemem bezzębia.

All on 4 – na czym polega?

Jest to rodzaj protezy zakładany w przypadku całkowitego braku uzębienia, szczególnie w przypadku pacjentów, którzy nie chcą korzystać z tradycyjnych protez. Całość osadzona jest na 4 lub 6 implantach, co daje możliwość  pełnej  odbudowy protetycznej, sięgającej od 12 do 14 punktów. Do głównych zalet protezy należy brak sztucznego efektu, a także brak ryzyka jej wypadania podczas rozmowy lub posiłku.

All on 4 w Gdańsku – jak się przygotować?

W ramach przygotowania do założenia implantów konieczne jest przeprowadzenie konsultacji medycznej oraz badań, obejmujących m.in. morfologię, badanie poziomu cukru, hormonów tarczycy, czy też poziomu wapnia i witaminy D3. Oprócz tego niezbędna będzie tomografia komputerowa. Na podstawie zgromadzonych informacji, rozpoczynamy opracowywanie odpowiedniej dla pacjenta metody leczenia.

U kogo sprawdzi się proteza All on 4?

Utrata zębów wiąże się z szybkim zanikiem kości w szczęce, co w przypadku starszych rozwiązań utrudniało odbudowanie uzębienia w formie stałej. Jednak w przypadku implantów All on 4 lub All on 6 sytuacja jest nieco inna, jako że implanty można umieścić bezpośrednio w kości jarzmowej, dzięki czemu zanik kości w szczęce przestaje być problemem.

Jak przebiega założenie protezy?

Całość prac przebiega w znieczuleniu miejscowym. Następnie przygotowujemy otwory, w których osadzone zostaną implanty. Wszczepienie pojedynczego implantu zajmuje ok. 20 minut. Następnie na implanty mogą zostać założone śruby gojące lub zamykające, w zależności od wyboru metody działania. W przypadku założenia śruby gojącej nie ma potrzeby ponownego odsłonięcia implantu w późniejszym czasie, nakłada to jednak na pacjenta znacznie większy rygor w zakresie dbałości o higienę jamy ustnej podczas gojenia. Gdy śruba gojąca ukształtuje już dziąsło wokół implantu, można przystąpić do odbudowy uzębienia.

Czy warto zdecydować się na protezę All on 4?

Jest to doskonałe rozwiązanie problemów związanych z brakiem zębów. Ryzyko odrzucenia implantu jest bardzo nikłe, jako że obecnie stosujemy implanty tytanowe, których organizm nie traktuje jako ciała obcego. Jeśli jednak zdarzy się, że implant się nie przyjmie – możliwe jest wykonanie kolejnej próby. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu.