USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Odbudowa całej szczęki na kilku implantach

Rekonstrukcje pełnołukowe na implantach to przełom w dziedzinie protetyki. Dają możliwość odbudowy nawet w przypadku niewystarczającej ilości kości w szczęce (która ma tendencję do szybkiego zanikania). Dzięki rekonstrukcjom pełnołukowym (w których wykorzystywanych jest od 4 do 6 implantów) pacjenci mogą pożegnać się na stałe z problemem bezzębia.

REKONSTRUKCJE PEŁNOŁUKOWE

Rekonstrukcja pełnołukowa – na czym polega?

Jest to rodzaj protezy zakładany w przypadku całkowitego braku uzębienia, szczególnie w przypadku pacjentów, którzy nie chcą korzystać z tradycyjnych protez. Całość osadzona jest na 4 lub 6 implantach, co daje możliwość  pełnej  odbudowy protetycznej, sięgającej od 12 do 14 punktów. Do głównych zalet protezy należy brak sztucznego efektu, a także brak ryzyka jej wypadania podczas rozmowy lub posiłku.

Rekonstrukcje pełnołukowe w Gdańsku – jak się przygotować?

W ramach przygotowania do założenia implantów konieczne jest przeprowadzenie konsultacji medycznej oraz badań, obejmujących m.in. morfologię, badanie poziomu cukru, hormonów tarczycy, czy też poziomu wapnia i witaminy D3. Oprócz tego niezbędna będzie tomografia komputerowa. Na podstawie zgromadzonych informacji, rozpoczynamy opracowywanie odpowiedniej dla pacjenta metody leczenia.

Jesteś zainteresowany protezą pełnołukową na implantach?

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

PROTEZA PEŁNOŁUKOWA

U kogo sprawdzi się proteza pełnołukowa?

Utrata zębów wiąże się z szybkim zanikiem kości w szczęce, co w przypadku starszych rozwiązań utrudniało odbudowanie uzębienia w formie stałej. Jednak w przypadku rekonstrukcji pełnołukowych sytuacja jest inna, jako że implanty można umieścić bezpośrednio w kości jarzmowej, dzięki czemu zanik kości w szczęce przestaje być problemem.

Jak przebiega założenie protezy?

Całość prac przebiega w znieczuleniu miejscowym. Następnie przygotowujemy otwory, w których osadzone zostaną implanty. Wszczepienie pojedynczego implantu zajmuje ok. 20 minut. Następnie na implanty mogą zostać założone śruby gojące lub zamykające, w zależności od wyboru metody działania.

W przypadku założenia śruby gojącej nie ma potrzeby ponownego odsłonięcia implantu w późniejszym czasie, nakłada to jednak na pacjenta znacznie większy rygor w zakresie dbałości o higienę jamy ustnej podczas gojenia. Gdy śruba gojąca ukształtuje już dziąsło wokół implantu, można przystąpić do odbudowy uzębienia.

PROTEZY PEŁNOŁUKOWE

Czy warto zdecydować się na protezę pełnołukową?

 

Jest to doskonałe rozwiązanie problemów związanych z brakiem zębów. Ryzyko odrzucenia implantu jest bardzo nikłe, jako że obecnie stosujemy implanty tytanowe, których organizm nie traktuje jako ciała obcego. Jeśli jednak zdarzy się, że implant się nie przyjmie – możliwe jest wykonanie kolejnej próby. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu.

NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI