USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Chirurgia stomatologiczna Gdańsk

Zabieg usunięcia zęba wymaga doświadczenia i umiejętności, aby przebiegł precyzyjnie i możliwie delikatnie. Doświadczenie naszych stomatologów pozwala na wykonywanie wszelkich czynności bezboleśnie, w czym pomaga skuteczne znieczulenie wykonywane karpulą lub przy użyciu komputerowego urządzenia QuickSleeper 5.

USUWANIE ZĘBÓW

Chirurgiczne usunięcie zęba

W naszych klinikach w Gdańsku usuwanie zębów wykonujemy w sposób maksymalnie atraumatyczny (unikając uszkodzenia tkanek miękkich i sąsiednich zębów). Dbamy również o pozostawienie nieuszkodzonej kości, co jest niezwykle ważne w przypadku planowanej później odbudowy zęba przy użyciu implantu lub mostu.

Jak przeprowadzamy zabiegi chirurgii stomatologicznej?

Dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo zarówno w czasie zabiegu jak i rekonwalescencji. W tym celu przy planowaniu zabiegów chirurgicznych dokładnie dopasowujemy etapy leczenia i znieczulenia oraz odpowiednio dobieramy leki w celu zapewnienia możliwie szybkiego i bezbolesnego procesu gojenia. Dzięki takiemu podejściu do pacjentów skutecznie ograniczamy dyskomfort do minimum. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w zabiegach chirurgicznych pozwala na dobranie dla pacjenta najkorzystniejszego i najmniej inwazyjnego rozwiązania. Myśląc o przyszłości i planach pacjenta przeprowadzamy zabiegi tak, aby umożliwić pacjentom kontynuowanie odbudowy pięknego uśmiech (przykładowo zostawiając możliwie dużo tkanki pod rekonstrukcję implantoprotetyczną).

IMPLANTOLOGIA

Chirurgia stomatologiczna – informacje

W gabinetach stomatologicznych Podralscy oferujemy kompleksowe leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej, które z samymi sukcesami świadczymy od wielu lat. W ramach ciągłego podnoszenia kwalifikacji nasi lekarze regularnie uczęszczają w praktycznych szkoleniach oraz sympozjach poświęconych chirurgii stomatologicznej. Coraz dokładniejsze, sprawdzone metody wykorzystywane przy pracy wraz z profesjonalnym sprzętem i narzędziami, przy naszym doświadczeniu, pozwalają nam na przeprowadzanie zabiegów w sposób możliwie mało inwazyjny. Zakres wykonywanych zabiegów obejmuje pełną gamę leczenia chirurgicznego z zakresu od prostych ekstrakcji (usunięcia zęba), aż po najbardziej skomplikowane działania – czasami konieczne do wykonania przed leczeniem implantologicznym, ortodontycznym, czy też protetycznym.

Chirurgia stomatologiczna – nasze zabiegi

 • usuwanie zębów,
 • resekcje korzeni zębów,
 • plastyka dziąseł,
 • sterowane regeneracje kości,
 • pokrywanie recesji dziąsłowych,
 • operacyjne usuwanie górnych i dolnych zębów mądrości (tzw. ósemek),
 • operacyjne usuwanie zatrzymanych zębów,
 • zabiegi podcięcia wędzidełka wargi górnej i dolnej (profilaktyczne lub wspomagające leczenie wad zgryzu),
 • wydłużenie korony klinicznej – konieczne podczas protetycznej odbudowy zęba z zastosowaniem korony, w sytuacji, gdy ząb jest zniszczony poddziąsłowo,
 • zabiegi wykonywane przy stanach zapalnych – takie jak np. nacięcia ropni,
  podnoszenie dna zatoki szczękowej.
 • Zabiegi przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych, przy użyciu nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu oraz precyzyjnych narzędzi światowych producentów.

USUWANIE ZĘBÓW

Chirurgiczne usuwanie zębów w Gdańsku – na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Chirurgia stomatologiczna to pojęcie, które obejmuje wiele zabiegów, jednak to właśnie chirurgiczne usuwanie zębów należy do tych najpopularniejszych. Leczenie metodą chirurgii stomatologicznej może wydawać się niektórym straszne i niebezpieczne. To jednak błędne myślenie. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Warto zwrócić uwagę na to, czy pracujący w konkretnej klinice stomatolodzy mają ukończoną odpowiednią specjalizację i jakie jest ich doświadczenie. Dobrze poszukać informacji o renomie tej kliniki i tego, na jakim sprzęcie pracują lekarze. To ważne, aby urządzenia były w dobrym stanie i nowej generacji. Chirurgiczne usuwanie zębów Gdańsk powinno być dobrze sprawdzone, zapewni to spokój podczas ekstrakcji. Decydując się na przeprowadzenie zabiegu w klinice dentystycznej Podralscy, wybierają Państwo specjalistów, którzy znają się na swojej pracy i w jak najlepszych warunkach wykonają zabieg.

Zanim zdecydują się Państwo na chirurgiczne usuwanie zębów Gdańsk, warto upewnić się, czy zostały podjęte wszelkie próby uratowania zepsutego zęba. Zabieg operacyjny powinien być ostatecznym działaniem dentysty. Zachęcamy do zadawania wszystkich pytań lekarzowi stomatologowi. Dentysta powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, wyjaśniając dokładnie, na czym będzie polegać zabieg. Warto też poinformować dentystę o swoich chorobach w celu ustalenia, czy nie mają Państwo zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzania chirurgicznego usunięcia zębów.

Zapisz się na zabieg chirurgii stomatologicznej Gdańsk

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI
FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące chirurgii stomatologicznej w Gdańsku

Jakie zabiegi obejmuje chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest dość rozbudowaną dziedziną medycyny. W jej zakres wchodzą nie tylko zęby, ale cała jama ustna. Lekarze tej specjalizacji mogą operacyjnie wyleczyć swoich pacjentów. Do najbardziej popularnych zabiegów chirurgii stomatologicznej zalicza się usuwanie zębów, a w tym przede wszystkim usuwanie ósemek. Możliwe jest też usuwanie zatrzymanych zębów. Chirurgia stomatologiczna to też podcinanie wędzidełka górnej lub dolnej wargi, plastyka dziąseł i resekcje korzeni zębów. Kolejną możliwością, jaką daje ta dziedzina medycyny, jest wydłużenie korony klinicznej. To potrzebne, gdy ząb zniszczył się pod dziąsłem i odbudowuje się go z wykorzystaniem korony. Podczas stanów zapalnych w jamie ustnej pacjenta wykonuje się nacięcia ropni. Chirurgia stomatologiczna umożliwia podnoszenie dna zatoki szczękowej, sterowane regeneracje kości i pokrywanie recesji dziąsłowych. Polecamy skonsultować się lekarzem stomatologiem w celu uzyskania więcej informacji.

Czy zabiegi chirurgii stomatologicznej są bezpieczne?

Tak, zabiegi chirurgii stomatologicznej są bezpieczne. Oczywiście każdy zabieg chirurgiczny może nieść ryzyko. Warto przed zabiegiem dowiedzieć się czegoś więcej o nim, a także, czy istnieją jakieś przeciwskazania do wykonania tego zabiegu. Radzimy poznać renomę gabinetu i doświadczenie stomatologów. Warto korzystać z polecenia znajomych. Ważne jest też stosowanie się do zaleceń lekarza.

Czy można wykonać zabieg chirurgii stomatologicznej w ciąży?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna od kilku czynników. Zabiegi chirurgii stomatologicznej można wykonywać w ciąży, ale należy wybrać na to odpowiedni moment. Podczas pierwszego i trzeciego trymestru lepiej, aby kobiety w ciąży zrezygnowały z jakichkolwiek zabiegów. Wszelkie wizyty chirurgiczne należy przełożyć na drugi trymestr. Zaleca się unikanie zabiegów we wspomnianych trymestrach, ponieważ jest to czas, kiedy u płodu tworzą się organy. Wszelkie zabiegi mogłyby być ryzykowne i powodować zagrożenie dla dziecka oraz przyszłej mamy.

 

Wyjątkiem mogą być sytuacje, w których dany zabieg chirurgii stomatologicznej jest niezbędny i naglący. Warto wtedy skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem i stomatologiem. Jeśli kobieta w ciąży przychodzi na zabieg chirurgii stomatologicznej, to jest otoczona odpowiednią opieką i zapewnia się jej jak najbardziej komfortowe warunki.

Kto wykonuje zabiegi chirurgii stomatologiczni dentysta czy chirurg?

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonuje lekarz stomatolog, który specjalizuje się w chirurgii. Dzięki tej specjalizacji dentysta może leczyć uzębienie swojego pacjenta operacyjnie. Czasem leczenie operacyjne jest niezbędne i niesie ze sobą dużo stresu. Dobrze więc mieć lekarza stomatologa, który zajmuje się zabiegami chirurgii stomatologicznej, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić pacjentowi sporo nerwów. To ważne, aby dentysta bez uprawnień nie podejmował się skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Z tego powodu pacjenci bywają odsyłani do innych lekarzy specjalistów.

KONTAKT

Umów się na wizytę

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!

Skarżyńskiego 3A
Gdańsk 80-463
Rzeczpospolitej 4D
Gdańsk 80-369