USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa rozwija się na polskim rynku od zaledwie kilku lat, lecz już zdążyła zyskać sobie odczuwalną popularność. Czym jest ta alternatywna metoda leczenia? Czy fraza „uśmiech w jeden dzień” jest jedynie hasłem, czy też prawdą?

ZĘBY W JEDEN DZIEŃ

Zęby w jeden dzień – umów się na wizytę w Gdańsku

Zastosowanie stomatologii cyfrowej polega m.in. na wykorzystaniu skanera wewnątrzustnego, który w ciągu 2-3 minut tworzy obraz zgryzu pacjenta, co obejmuje m.in. zęby sąsiadujące z zębem przeznaczonym do odbudowania, a także te znajdujące się w łuku przeciwnym. Zastosowanie tej technologii w dużej mierze eliminuje błędy, a opracowanie dokładnej protezy zęba można wykonać już w zaledwie 20 minut.

Gotowy projekt przesyłany jest do frezarki numerycznej, która na jego podstawie wycina z materiału protezę. Po wycięciu, wypolerowaniu i naniesieniu poprawek, proteza jest praktycznie gotowa do zamocowania w jamie ustnej pacjenta.

ZĘBY W JEDEN DZIEŃ

Kto może korzystać ze stomatologii cyfrowej?

Największym plusem tej metody jest praktyczny brak przeciwwskazań. Zaadaptowanie technologii komputerowej w leczeniu stomatologicznym jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i służy przede wszystkim przyspieszeniu leczenia, a także możliwości uzyskania większej precyzji podczas tworzenia protez, czy też ustalania nieprawidłowości, takich jak wady zgryzu lub przesunięcie zębów.

Stomatologia cyfrowa – dlaczego warto?

Jest to ogromne unowocześnienie prac w zakresie stomatologii. Zastosowanie technik komputerowych pozwala na pominięcie etapu pobierania odcisku zębów i wykonywania ich gipsowych odlewów, które nie dawały pełnej precyzji, jako że gips w trakcie wysychania ulega skurczeniu. Do tego możliwe jest łatwe naniesienie poprawek w zakresie koloru, a nawet kształtu uzupełnienia, dzięki czemu będzie ono dobrane jeszcze lepiej.

Jakie prace protetyczne można wykonać z pomocą stomatologii cyfrowej?

Stomatologia cyfrowa ogólnie na świecie jest wykorzystywana już od kilkudziesięciu lat. Dzięki niej możliwe jest obecnie wytworzenie m.in. takich elementów, jak:

  • korony mosty protetyczne
  • protezy częściowe
  • protezy całkowite
  • wypełnienia inlay
  • wypełnienia onlay

Jesteś zainteresowany stomatologią cyfrową w Gdańsku?

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

STOMATOLOGIA CYFROWA GDAŃSK

Stomatologia cyfrowa Podralscy – zapraszamy do naszego gabinetu!

Branża stomatologii cyfrowej w Polsce dopiero się rozwija, dlatego też szczególnie ważne jest skorzystanie z usług gabinetu, w którym pracują osoby doświadczone w oferowaniu usług w tym zakresie. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, stosowane w najlepszych gabinetach na świecie, z jednoczesnym zachowaniem przystępnych, atrakcyjnych cen.

NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI