Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa rozwija się na polskim rynku od zaledwie kilku lat, lecz już zdążyła zyskać sobie odczuwalną popularność. Czym jest ta alternatywna metoda leczenia? Czy fraza „uśmiech w jeden dzień” jest jedynie hasłem, czy też prawdą?

Zęby w jeden dzień – umów się na wizytę w Gdańsku

Zastosowanie stomatologii cyfrowej polega m.in. na wykorzystaniu skanera wewnątrzustnego, który w ciągu 2-3 minut tworzy obraz zgryzu pacjenta, co obejmuje m.in. zęby sąsiadujące z zębem przeznaczonym do odbudowania, a także te znajdujące się w łuku przeciwnym. Zastosowanie tej technologii w dużej mierze eliminuje błędy, a opracowanie dokładnej protezy zęba można wykonać już w zaledwie 20 minut.

Gotowy projekt przesyłany jest do frezarki numerycznej, która na jego podstawie wycina z materiału protezę. Po wycięciu, wypolerowaniu i naniesieniu poprawek, proteza jest praktycznie gotowa do zamocowania w jamie ustnej pacjenta.

Jakie prace protetyczne można wykonać z pomocą stomatologii cyfrowej?

Stomatologia cyfrowa ogólnie na świecie jest wykorzystywana już od kilkudziesięciu lat. Dzięki niej możliwe jest obecnie wytworzenie m.in. takich elementów, jak:

    • korony mosty protetyczne
    • protezy częściowe
    • protezy całkowite
    • wypełnienia inlay
    • wypełnienia onlay

Stomatologia cyfrowa – dlaczego warto?

Jest to ogromne unowocześnienie prac w zakresie stomatologii. Zastosowanie technik komputerowych pozwala na pominięcie etapu pobierania odcisku zębów i wykonywania ich gipsowych odlewów, które nie dawały pełnej precyzji, jako że gips w trakcie wysychania ulega skurczeniu. Do tego możliwe jest łatwe naniesienie poprawek w zakresie koloru, a nawet kształtu uzupełnienia, dzięki czemu będzie ono dobrane jeszcze lepiej.

Kto może korzystać ze stomatologii cyfrowej?

Największym plusem tej metody jest praktyczny brak przeciwwskazań. Zaadaptowanie technologii komputerowej w leczeniu stomatologicznym jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i służy przede wszystkim przyspieszeniu leczenia, a także możliwości uzyskania większej precyzji podczas tworzenia protez, czy też ustalania nieprawidłowości, takich jak wady zgryzu lub przesunięcie zębów.

Stomatologia cyfrowa Podralscy – zapraszamy do naszego gabinetu!

Branża stomatologii cyfrowej w Polsce dopiero się rozwija, dlatego też szczególnie ważne jest skorzystanie z usług gabinetu, w którym pracują osoby doświadczone w oferowaniu usług w tym zakresie. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, stosowane w najlepszych gabinetach na świecie, z jednoczesnym zachowaniem przystępnych, atrakcyjnych cen.