Odbudowa złamanego i ukruszonego zęba Gdańsk

 

Stomatologia Podralscy z Gdańska wykorzystuje sprawdzone rozwiązania do odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zarówno zębów przednich, jak i bocznych. Dzięki współczesnym osiągnięciom i możliwościom nowoczesnej stomatologii zapewniamy trwałość takiego leczenia. Dla każdego z naszych pacjentów ustalamy indywidualny plan zabiegu poprzedzony dokładną diagnostyką. W każdej indywidualnej propozycji leczenia gwarantujemy dobór rozwiązania najbardziej oszczędzającego naturalne tkanki. Taki sposób odbudowy złamanych zębów daje zarazem najlepszy efekt estetyczny jak zdrowotny. Przeprowadzane przez nas zabiegi i materiały idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów, co pozwala pacjentom ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Ostateczny wybór metody najbardziej efektywnego odtworzenia złamanego zęba zależy od stanu zęba, czy też zębów, które maja być odbudowane. U pacjentów, którzy maja duże uszkodzenia zębów przy odtworzeniu naturalnego kształtu i koloru zęba stosujemy licówki porcelanowe, onlaye kompozytowe lub korony porcelanowe wykonane z cerkonu.

Do odbudowy koron złamanych zębów stosujemy w naszym gabinecie stomatologicznym:

 

 • inlaye i onlaye kompozytowe. Są to bardzo trwałe i skuteczne odbudowy. Pozwalają ochronić pozostałe tkanki zęba i jednocześnie doskonale go wzmacniają.

 

 • korony cerkonowe wraz z wkładem koronowo-korzeniowym. Często musi to być poprzedzone leczeniem kanałowym – w przypadku, gdy złamanie korony zęba jest bardziej rozległe i przechodzi przez miazgę, licówki – w przypadku przednich zębów, gdzie wymagana jest doskonała estetyka. W naszym gabinecie indywidualny plan zabiegów umożliwiających odtworzenia zęba ma zapewnić pacjentowi najlepszy efekt estetyczny, który będzie idealnie oddawał naturalny kształt i kolor zęba, ale również pełnił pełną funkcjonalność, tak jak w przypadku naturalnych zębów.

Stomatologia estetyczna zębów Gdańsk

Jesteśmy od wielu lat pionierami we wdrażaniu nowości i rozwiązań stomatologii estetycznej. Jako dziedzina stomatologii, kojarzona jest głównie z pięknymi zębami, jednak na estetyczny uśmiech składa się wiele elementów. W naszym gabinecie skutecznie działamy w szerokim obszarze dążenia do kanonów pięknego uśmiechu. Stosujemy najnowsze osiągnięcia współczesnej stomatologii estetycznej, zapewniające długotrwałe efekty:

 • poprawiamy i korygujemy kształt zębów,
 • zamykamy przerwy miedzyzębowe,
 • likwidujemy przebarwienia,
 • korygujemy nieprawidłowe ustawienie zębów.

W celu osiągnięcia wspaniałego uśmiechu naszych pacjentów przygotowujemy indywidualny plan leczenia i rozważamy przebudowę lub odbudowę linii uśmiechu oraz długości i kształtu wszystkich zębów w łuku, w stosunku do wargi górnej i dolnej, by przywrócić harmonię wyglądu oraz prawidłową funkcję narządu żucia. Zgodnie z ustalonym indywidualnym planem leczenia każdego pacjenta wykonujemy odbudowy estetyczne wielu zębów, czy też pojedynczych, za pomocą materiałów kompozytowych lub stosując metody protetyczne pod postacią licówek i koron porcelanowych.

Wszystkie zabiegi wykonujemy, stosując trwałe najwyższej jakości i bez szkody dla naturalnych zębów rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie pięknego efektu estetycznego. Świadczymy pełen zakres kompleksowych usług w naszych gabinetach, które pozwalają w każdym wieku pacjenta osiągnąć piękny uśmiech i utrzymać go przez całe życie.

 

Stomatologia estetyczna Gdańsk – czym się zajmuje?

W zakresie stomatologii estetycznej znajdują się zabiegi mające na celu poprawę wyglądu uzębienia, takie jak skaling i piaskowanie, czy też zakładanie licówek. Współcześnie stosowane metody, wysokiej jakości materiały i rozwinięta technologia sprawiają, że dziś coraz więcej ludzi może cieszyć się pięknym uśmiechem. W ramach zabiegów oferowanych w naszym gabinecie mogą Państwo skorygować kształt, wielkość i kolor uzębienia. 

Stomatologia estetyczna jest dziedziną łączącą w sobie elementy innych dziedzin obejmujących m.in. ortodoncję czy też protetykę. Jako że jej popularność dopiero zaczyna rosnąć, szczególnie ważne jest skorzystanie z usług zaufanego, renomowanego gabinetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą stomatologii estetycznej, jaką dla Państwa przygotowaliśmy

Licówki kompozytowe i porcelanowe — na co się zdecydować?

Licówki kompozytowe są rodzajem nakładki aplikowanej na przednie zęby w celach estetycznych. Nakładane są z wykorzystaniem metody pośredniej lub bezpośredniej. W przypadku stosowania metody bezpośredniej licówka jest aplikowana na ząb już w trakcie jednej wizyty, z kolei metoda pośrednia wymaga nieco więcej czasu, jako że w trakcie wizyty pobierany jest odcisk zęba w celu przygotowania licówki w pracowni protetycznej.

Liców kompozytowe Gdańsk – jak przebiega proces zakładania?

Aby licówka była dobrze przymocowana do zęba, konieczne jest jego wcześniejsze osuszenie. W kolejnym kroku określamy wielkość, kształt i kolor zęba. Następnie przeprowadzane jest tzw. opracowanie zęba, obejmujące m.in. likwidację próchnicy. Po wykonaniu zabiegów przygotowawczych ponownie oceniamy ząb z pomocą wzornika i na tej podstawie dobieramy najlepszy kształt, wielkość i kolor licówki, którą następnie przymocowujemy z użyciem odpowiedniego kleju.

Licówki Gdańsk – kiedy warto się na nie zdecydować?

Najczęstsze przyczyny stosowania licówek obejmują m.in. chęć skrócenia lub wydłużenia zębów przednich, ukrycie przebarwień, ukrycie przestrzeni między zębami (tzw. diastemy), czy też wypełnienie uszkodzonego zęba. Warto wiedzieć o tym, że licówki mogą być z powodzeniem stosowane również w przypadku zębów martwych. 

 

Rodzaje licówek i ich zalety

W naszym gabinecie stomatologicznym korzystamy przede wszystkim z wysokiej jakości licówek kompozytowych i porcelanowych. Ich najważniejsze zalety obejmują:

 • Możliwość założenia już w trakcie jednej wizyty
 • Indywidualne dopasowanie licówki do zęba, zapewniając naturalny wygląd

 

 • Duża trwałość – w zależności od dobranego materiału może wynieść nawet do 10 lat
 • Odporność na przebarwienia
 • Wysoka oszczędność tkanek zęba podczas jego opracowywania
 • Zaskakujące efekty estetyczne

Licówki porcelanowe Gdańsk – zapraszamy do nas!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu stomatologicznego, w którym oferujemy naszym pacjentom kompleksowe podejście z zakresu estetyki. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak szerokim zagadnieniem jest piękny uśmiech, dlatego też oferujemy plan leczenia w pełni dopasowany do Państwa potrzeb.