Diagnostyka stomatologiczna zębów w Gdańsku

 

W naszych gabinetach od wielu lat kładziemy bardzo duży nacisk na profilaktykę i kompleksową diagnostykę zębów.
Do diagnostyki odwiedzających nas pacjentów wykorzystujemy bardzo szeroki wachlarz dostępnych nowoczesnych urządzeń i sprzętu. W niektórych przypadkach sam pacjent może zobaczyć występujące u niego problemy dzięki podglądowi podczas zabiegu (np. umożliwiają to wykorzystywane przez nas mikroskopy Kaps z torem wizyjnym SonyNex).

Zapewniamy pacjentom pełną diagnostykę wykonywaną przy użyciu najnowocześniejszego aparatu VatechSmart3D z możliwością wykonania cyfrowego zdjęcia panoramicznego oraz tomografii 3D, a także prześwietlenia zęba radiowizjografią o wysokiej rozdzielczości firmy Gendex.

Tomografia zębów Gdańsk – na czym polega?

Za pomocą tej metody możliwe jest wykonanie zdjęcia szczęki w trzech płaszczyznach. Tomografia ma szerokie zastosowanie przy doborze implantów, przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, czy też w zakresie ortodoncji. Do największych zalet tego rozwiązania zalicza się możliwość wykonania w pełni precyzyjnych pomiarów, a także przeprowadzenie symulacji przed wykonaniem zabiegu.

Przebieg tomografii zębów

Do przeprowadzenia badania konieczne jest założenie fartucha ochronnego, a także zdjęcie biżuterii. Następnie pacjent ustawia się w wyznaczonym miejscu i chwyta zębami za uchwyt, podczas gdy głowica urządzenia obraca się wokół głowy, wykonując zdjęcia.

W jakich przypadkach stosuje się tomografię komputerową zębów?

Zaleca się wykonanie tomografii m.in. w takich przypadkach, jak:

  • zaburzenia słuchu,
  • wady zgryzu,
  • próchnica,
  • zaburzenia stomatologiczne,
  • ubytki kostne w szczęce i żuchwie.

Zapraszamy do skorzystania z usługi tomografii zębów w naszym gabinecie stomatologicznym.