USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Estetyczne licówki — Gdańsk

Założenie licówek to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn borykają się z problemami związanymi z uzębieniem. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem, to zdecyduj się na taką metodę, a z pewnością efekt miło Cię zaskoczy. Licówki sprawią, że Twoje zęby będą prezentowały się nienagannie. 

ESTETYKA STOMATOLOGICZNA – LICÓWKI

Licówki Gdańsk – kiedy warto się na nie zdecydować?

Najczęstsze przyczyny stosowania licówek obejmują m.in. chęć skrócenia lub wydłużenia zębów przednich, ukrycie przebarwień, ukrycie przestrzeni między zębami (tzw. diastemy), czy też wypełnienie uszkodzonego zęba. Warto wiedzieć o tym, że licówki mogą być z powodzeniem stosowane również w przypadku zębów martwych.

Rodzaje licówek i ich zalety

W naszym gabinecie stomatologicznym korzystamy przede wszystkim z wysokiej jakości licówek kompozytowych i porcelanowych. Ich najważniejsze zalety obejmują:

  • Możliwość założenia już w trakcie jednej wizyty
  • Indywidualne dopasowanie licówki do zęba, zapewniając naturalny wygląd
  • Duża trwałość – w zależności od dobranego materiału może wynieść nawet do 10 lat
  • Odporność na przebarwienia
  • Wysoka oszczędność tkanek zęba podczas jego opracowywania
  • Zaskakujące efekty estetyczne

Jesteś zainteresowany licówkami?

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI

LICÓWKI KOMPOZYTOWE GDAŃSK 

Licówki kompozytowe w Gdańsku

Licówki kompozytowe są rodzajem nakładki aplikowanej na przednie zęby w celach estetycznych. Nakładane są z wykorzystaniem metody pośredniej lub bezpośredniej. W przypadku stosowania metody bezpośredniej licówka jest aplikowana na ząb już w trakcie jednej wizyty, z kolei metoda pośrednia wymaga nieco więcej czasu, jako że w trakcie wizyty pobierany jest odcisk zęba w celu przygotowania licówki w pracowni protetycznej.

Licówki kompozytowe wykonuje się ze światłoutwardzalnego materiału. Zakłada się je bezpośrednio na zęby, które wymagają naprawy. Są one świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, których naturalne zęby są żółte. Licówki pozwalają również zamaskować przerwy między nimi.

Jedną z najważniejszych zalet licówek z kompozytu jest przede wszystkim ich przystępna cena. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale dla większego komfortu pacjenta możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Zakłada się je na okres 2-3 lat, a następnie zdejmuje. Po tym czasie można założyć nowe licówki, jeśli nie ma do tego przeciwwskazań. Mimo że swoim wyglądem przypominają prawdziwe zęby, to niektórzy pacjenci uważają je za nieco sztuczne. W porównaniu z licówkami porcelanowymi mają one nieco mniejszą żywotność. Są jednak doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się pięknym uśmiechem bez ponoszenia dużych kosztów.

LICÓWKI PORCELANOWE GDAŃSK 

Licówki porcelanowe w Gdańsku

Ze względu na to, że porcelana to trwały materiał licówki z niej wykonane prezentują się estetycznie. Wyglądają one bardzo naturalnie i trudno je odróżnić od prawdziwych zębów. Porcelana odbija światło, dlatego taki uśmiech jest olśniewający. Licówki wykonane z tego materiału są wytrzymałe i mogą bez problemu wytrzymać nawet 15 lat. Mimo że ich założenie jest droższe niż w przypadku licówek kompozytowych, to efekt, jaki zapewniają, jest wart takiej inwestycji.

LICÓWKI GDAŃSK 

Liców kompozytowe Gdańsk – jak przebiega proces zakładania?

Aby licówka była dobrze przymocowana do zęba, konieczne jest jego wcześniejsze osuszenie. W kolejnym kroku określamy wielkość, kształt i kolor zęba. Następnie przeprowadzane jest tzw. opracowanie zęba, obejmujące m.in. likwidację próchnicy. Po wykonaniu zabiegów przygotowawczych ponownie oceniamy ząb z pomocą wzornika i na tej podstawie dobieramy najlepszy kształt, wielkość i kolor licówki, którą następnie przymocowujemy z użyciem odpowiedniego kleju.

Przeciwwskazania do wykonania licówek

Licówek nie stosuje się u osób z wadami zgryzu, bruksizmem, a także w przypadku, gdy naturalne zęby są bardzo zniszczone. W takim przypadku wskazane jest skorzystanie z innej metody odbudowy uzębienia. Przed założeniem licówek każdy pacjent jest dokładnie badany pod kątem tego, czy ich zastosowanie jest w ogóle możliwe.

Jak dbać o licówki?

Aby cieszyć się pięknym wyglądem licówek, niezbędna jest odpowiednia konserwacja oraz higiena. Pozwoli to zachować doskonały uśmiech przez długi czas. Nie można zapomnieć o systematycznej higienie jamy ustnej. Co najmniej dwa razy dziennie należy szczotkować zęby, aby oczyścić je z wszelkich zanieczyszczeń. Przestrzenie między zębami trzeba nitkować, co pozwoli zachować jamę ustną w należytej czystości. Bardzo ważne są także systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. W ich trakcie dentysta sprawdzi, czy nie rozwija się próchnica oraz oceni ogólny stan naturalnych zębów oraz licówek. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas. Wpłynie także na wydłużenie żywotności licówek.

LICÓWKI GDAŃSK

Licówki porcelanowe Gdańsk – zapraszamy do nas!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu stomatologicznego, w którym oferujemy naszym pacjentom kompleksowe podejście z zakresu estetyki. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak szerokim zagadnieniem jest piękny uśmiech, dlatego też oferujemy plan leczenia w pełni dopasowany do Państwa potrzeb.

KONTAKT

Umów się na wizytę

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!

Skarżyńskiego 3A
Gdańsk 80-463
Rzeczpospolitej 4D
Gdańsk 80-369