USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Implanty zębów Gdańsk

W naszych gabinetach wykorzystujemy tylko najnowocześniejsze systemy implantologiczne ze stopów tytanu o połączeniu stożkowym firm NeoBiotech oraz CWM Medical, które zawsze odpowiednio dobieramy do indywidualnych potrzeb pacjenta, a także w zależności od skomplikowania przypadku i możliwości pacjenta.

IMPLANTOLOGIA

Implanty zębowe – szansa na piękny i zdrowy uśmiech

Brakujące uzębienie negatywnie wpływa na samopoczucie wielu osób, zwłaszcza gdy braki te widoczne są z przodu. Obecnie implantologia to bardzo popularna i szybko rozwijająca się dziedzina. Dzięki naprawdę szerokim możliwościom specjaliści mogą uzupełnić brakujące zęby u każdego pacjenta.

Czym jest implantologia?

Implantologia to najlepsza metoda przywrócenia utraconego zęba, tak aby ostateczny efekt wizualny i zdrowotny był w pełni naturalny. Leczenie implantologiczne polega na wprowadzeniu do kości „protezy korzenia zęba” z tytanu. Po okresie wygajania i integracji implantu zęba z kością koronę zęba odbudowuje się przy użyciu korony cyrkonowej, która jest doskonałą kopią naturalnego zęba.

Zalety implantów zębowych

Zaletą implantów jest to, że organizm ludzki w żaden sposób nie odnajduje w tytanowym wszczepie cech ciała obcego, a tym samym nie wywołuje żadnej reakcji zapalnej ani alergicznej. Dlatego też osoby, które poddały się wszczepieniu implantów stomatologicznych, twierdzą, że stał się on integralną częścią ich organizmu, a obecność wszczepu jest tak naturalna jak posiadanie własnego, stałego zęba.

IMPLANTOLOGIA

Jakie są metody zakładania implantu?

Utrata zębów, szczególnie w młodym wieku, nie musi już być wyrokiem. Stosowane obecnie implanty zębów umożliwiają wstawienie doskonale zintegrowanej protezy, która w przeciwieństwie do klasycznej, nie stawia przed pacjentami ograniczeń i nie wywołuje dyskomfortu przy posiłkach lub podczas rozmowy. Jak przebiega proces wdrażania implantów?

Metoda jednoetapowa

Polega na założeniu na implant śruby gojącej i szwów. Nie ma tutaj konieczności ponownego odsłonięcia implantu, lecz w tym przypadku konieczne jest zachowanie rygorystycznej higieny jamy ustnej. Po upływie kilku tygodni można przystąpić do odbudowy zęba.

Metoda dwuetapowa

Z kolei wymaga założenia na implant śruby zamykającej, która po zintegrowaniu się implantu z kością jest usuwana i zamieniana na śrubę gojącą, co wymaga ponownego odsłonięcia implantu.

 

IMPLANTOLOGIA

Implanty zębów cała szczęka Gdańsk – jak przebiega proces zakładania?

W naszym Gabinecie Stomatologicznym Podralscy implanty zębowe stosujemy jako najlepsze rozwiązanie w przypadku: braku pojedynczego zęba, braku kilku zębów, całkowitego braku uzębienia.  Potrafimy skutecznie rozwiązać i zaopatrzyć zarówno proste, jak i bardzo skomplikowane przypadki.

1. Znieczulenie miejscowe

Pełną diagnostykę oraz wszystkie zabiegi chirurgiczne związane z wszczepieniem implantów wykonujemy bez bólu w naszych gabinetach od wielu lat.

 

2. Stworzenie otworu

Wielkość otworu jest dokładnie dopasowana do rozmiarów implantu, który zostaje wkręcony za pomocą kalibrowanych wierteł w sposób zapewniający stabilne podtrzymanie zęba.

3. Wszczepienie implantu

Zabieg chirurgiczny polega na wprowadzeniu protezy korzenia zęba do kości metodą jedno lub dwuetapową.

 

4. Proces leczenia

Okres gojenia trwa od 2 miesięcy (w żuchwie) do 4 miesięcy (w szczęce). Podczas tego czasu następuje integracja implantu zęba z kością.

 

4. Odbudowa zęba

Po okresie wygajania koronę zęba odbudowuje się przy użyciu  korony cyrkonowej, która jest doskonałą kopią naturalnego zęba.

 

4. Piękny uśmiech

Porcelanowy ząb jest idealnie podobny do naturalnego zęba, co pozwalają odbudować naturalny wygląd zębów oraz piękny uśmiech naszych pacjentów.

 

PRZED I PO

Zobacz efekty po założeniu implantów w naszej klinice w Gdańsku 

Przed implantacją
Po implantacji

Jesteś zainteresowany implantami?

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

IMPLANTOLOGIA

Implanty zębowe – cennik

Koszty implantów zębowych w Gdańsku uzależnione są od wielu różnych czynników. Implanty zębowe cena Gdańsk to nie tylko sam koszty zabiegu, ale również jego jakość. Należy, więc zwrócić uwagę na to, że wpływ na cenę ma tutaj także materiał, z którego wykonane zostały implanty.

Cena wszczepienia implantów w Gdańsku zaczyna się od około 2000 zł. Jest to oczywiście najniższa kwota. Zdarza się, że wszczepienie implantów może przekroczyć nawet 3000 zł.

IMPLANTOLOGIA

Most na implantach Gdańsk

Zabiegi protetyczne to szansa dla pacjentów chcących znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Jedną z metod, która pozwala na uzupełnienia brakującego uzębienia, są mosty mocowane na implantach. Czym więc dokładnie jest ta forma uzupełnienia protetycznego?

Mosty na implantach – co to jest?

Mosty na implantach pozwalają na uzupełnienie kilku brakujących zębów, które znajdują się obok siebie. Takie uzupełnienie protetyczne mocowane jest na wszczepionych wcześniej implantach, dzięki czemu nowe zęby są stabilne. Most na implantach Gdańsk może uzupełnić każdą ilość brakujących zębów.

Most na implantach Gdańsk – zalety

Mosty na implantach Gdańsk to popularna forma uzupełnienia protetycznego. Wyróżniamy wiele zalet mostu mocowanego na implantach tj.

 • Trwałość
 • Estetyka
 • Brak dyskomfortu podczas jedzenia
 • Prawidłowo przygotowane mosty nie odróżniają się od pozostałych zębów

IMPLANTOLOGIA

Proteza na implantach

Proteza mocowana na implantach Gdańsk to świetna alternatywa protez ruchomych. Mocowana jest ona na specjalnych śrubach znajdujących się w dziąśle. Jest to trwała forma uzupełniania brakujących zębów, a więc nie ma tutaj konieczności wyjmowania protezy. Ponadto proteza na implantach Gdańsk to idealne rozwiązanie zarówno dla osób młodych, jak i starszych.

Zalety protez na implantach

Wybierając protezy na implantach Gdański, możemy liczyć na wiele korzyści m.in.:

 • Brak ryzyka wypadnięcia protezy oraz możliwość spania w niej
 • Przeciwdziałanie zanikowi kości
 • Naturalny wygląd protezy
 • Proteza nie powoduje ucisku
 • Brak ograniczeń dotyczących spożywania różnych potraw

Przeciwwskazania do wdrożenia protez

Należy jednak wspomnieć tutaj także o przeciwwskazaniach, jeżeli chodzi o taką formę uzupełnienia protetycznego:

 • Ciąża
 • Nowotwory
 • Cukrzyca
 • Niewyleczone zęby
 • Nadciśnienie
 • Zły stan jamy ustnej
 • Augmentacja (w szczególnych przypadkach)

IMPLANTOLOGIA

Odbudowa kości i tkanek miękkich

Niekiedy leczenie implantologiczne musi zostać poprzedzone odbudową kości oraz tkanek, czyli augmentacją. Odbudowa kości polega na wypełnieniu powstałych ubytków w kości, używając do tego celu biomateriałów. Zabieg ten konieczny jest w momencie, kiedy doszło do zaniku kości, w konsekwencji czego nie można wstawić implantu. Zanik kości następuje, gdy pacjent utraci ząb i nie wstawi od razu implantu. Kość, która zaniknie, powoduje także przesuwanie się sąsiednich zębów, dlatego należy podjąć wszelkie działania, aby nie doprowadzić do zaniku kości.

5 powodów, dla których warto mieć implanty zębowe

Uzupełnienie brakujących zębów to poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta
Implanty to forma trwałego i stałego uzupełnienia uzębienia, która nie odróżnia się od pozostałych zębów
Możliwość uzupełnienia dużej ilości brakujących zębów
Implanty to forma trwałego i stałego uzupełnienia uzębienia, która nie odróżnia się od pozostałych zębów
Korzystny wpływ na zdrowie – uzupełniając brakujące zęby, poprawia się nie tylko mowa, ale również pozytywnie wpływa to na układ pokarmowy

IMPLANTOLOGIA

Implanty zębowe – cennik

Leczenie implantologiczne jest częstą formą uzupełniania brakujących zębów. Zdarza się jednak, że implanty zębów Gdańsk, nie mogą być wszczepione u każdego pacjenta. Jakie więc istnieją przeciwwskazania do implantologii zębowej?
 • Zbyt młody wiek pacjenta – u osób, które jeszcze nie ukończyły 17 lat przeprowadzenie zabiegu implantologicznego jest niemożliwe z uwagi na wzrost kości
 • Zły stan jamy ustnej – nieleczona próchnica, stan zapalny dziąseł, a nawet bruksizm jest przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów
 • Nowotwory, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi
 • Osteoporoza – zaawansowane stadium choroby całkowicie wyklucza takich pacjentów z możliwości przeprowadzenia zabiegu
 • Jednym z przeciwwskazań jest także zły stan kości zębowej lub jej całkowity brak, gdzie zabiegiem poprzedzającym wszczepienie implantów jest odbudowa kości zębowej.
NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI
FAQ

Najczęściej zadawane pytania
dotyczące implantów zębowych w Gdańsku

Z czego zrobione są implanty zębów stosowane w klinice Podrlascy Gdańsk?
Implanty są produkowane ze stopów tytanu. Tytan jest materiałem biozgodnym, co oznacza, że nie wywołuje on reakcji organizmu i posiada unikalną zdolność osteointegracji, czyli zrastania się z kością.

Czy można wstawić implant zaraz po usunięciu zęba?
Tak. W niektórych przypadkach możliwe jest takie rozwiązanie, że po usunięciu zęba pacjent ma wprowadzony implant i koronę tymczasową. Najczęściej jednak zalecane jest wygojenie dziąsła i kości oraz implantację po okresie minimum 6 tygodni.

Czy do wszczepienia implantów konieczna jest narkoza?

Nie. W naszej klinice implantów zębów Gdańsk nie stosujemy narkozy. Wykonywane znieczulenie miejscowe jest skuteczne i całkowicie wystarczające.

Czy zabieg wszczepienia implantów zębowych jest bolesny?

Przeważnie dolegliwości są niezbyt mocno nasilone i krótkotrwałe. Do ich uśmierzenia wystarczają tabletki przeciwbólowe np. Ibuprom. Pacjenci kliniki Podralscy Gdańsk nie czują się gorzej niż po prostym usunięciu zęba. Po tygodniu od zabiegu wszczepienia implantu zęba zdejmuje się szwy. Do tego czasu wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują.

Czy po zabiegu wszczepienia implantu zęba będę opuchnięty?

Po zabiegu wszczepienia implantu Gdańsk może wystąpić obrzęk tkanek miękkich w okolicy zabiegowej. Utrzymuje się on nie dłużej niż 2-3 dni. Jego wielkość zależy od długości i złożoności zabiegu.

Czy po zabiegu wszczepienia implantu można nosić protezę?

Przez 1-2 tygodnie po zabiegu wszczepienia implantu nie jest to wskazane. Po tym czasie protezę można skorygować tak, aby mogła być używana. Najczęściej jednak wykonujemy pacjentom stałe uzupełnienie tymczasowe na czas wygajania się implantów zęba.

Jak długo muszę czekać na wstawienie implantów zębów Gdańsk?
Leczenie implantologiczne w Gdańsku jest podzielone na dwa etapy – część chirurgiczną, czyli wprowadzenie implantów do kości oraz cześć protetyczną, czyli odbudowę zębów przy pomocy koron, mostów lub protezy. Implanty w żuchwie wygajają się zazwyczaj ok. 2 miesiące a w szczęce – ok. 4 miesiące. Po tym czasie pobiera się wyciski i wykonuje pracę protetyczną.

Mam ruchomą protezę dolną. Co można z tym zrobić?

Jest to bardzo częsty problem. Dolna proteza przy bezzębiu bywa ruchoma i niestabilna na podłożu. Rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch implantów zęba i „przypięcie” do nich protezy za pomocą specjalnych zaczepów tzw. zatrzasków.

Ile implantów muszę wprowadzić, aby nie nosić protezy ruchomej?

W przypadku braku wszystkich zębów stosuje się zwykle od 6 do 8 implantów w jednej szczęce, aby móc na nich osadzić korony i mosty, a także odbudować pełny łuk zębowy.
Możliwe jest też wprowadzenie 4 implantów i wykonanie na nich tzw. „protezy pełnołukowej”, ale odbudowywana jest mniejsza liczba zębów w łuku (do 5 zębów).

Brakuje mi jednego zęba. Czy lepiej wykonać most, czy wprowadzić implant?
Zdecydowanie lepiej jest wprowadzić implant. Aby wykonać most protetyczny, należny bezpowrotnie oszlifować dwa sąsiednie zęby, które z tego powodu stają się słabsze i podatne na próchnicę.

A co gdy implant zęba się nie przyjmie?
Jeżeli implanty wykazuje ruchomość, konieczne będzie jego usunięcie. Miejsce po nim zostawia się do wygojenia. Następnie ponownie wprowadza się implant, zazwyczaj już z powodzeniem. Ponowne wstawienie implantu jest dla pacjenta bezpłatne.

Kiedy warto zastosować implanty całej szczęki?

Implanty całej szczęki można stosować z powodzeniem zarówno w przypadku braku jednego lub kilku zębów, jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Tutaj już jednak ważny jest ogólny stan szczęki, który decyduje o tym, jaka ilość implantów może być zastosowana. Aby implanty dla całej szczęki mogły stabilnie się utrzymać, trzeba założyć od 2 do 6 sztuk.

KONTAKT

Umów się na wizytę

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!

Skarżyńskiego 3A
Gdańsk 80-463
Rzeczpospolitej 4D
Gdańsk 80-369