Implanty zębów Gdańsk

Utrata zębów, szczególnie w młodym wieku, nie musi już być wyrokiem. Stosowane obecnie implanty zębów umożliwiają wstawienie doskonale zintegrowanej protezy, która w przeciwieństwie do klasycznej, nie stawia przed pacjentami ograniczeń i nie wywołuje dyskomfortu przy posiłkach lub podczas rozmowy. Jak przebiega proces wdrażania implantów?

W naszych gabinetach wykorzystujemy tylko najnowocześniejsze systemy implantologiczne ze stopów tytanu o połączeniu stożkowym firm NeoBiotech oraz CWM Medical, które zawsze odpowiednio dobieramy do indywidualnych potrzeb pacjenta, a także w zależności od skomplikowania przypadku i możliwości pacjenta.

Czym jest implantologia?

Implantologia to najlepsza metoda przywrócenia utraconego zęba, tak aby ostateczny efekt wizualny i zdrowotny był w pełni naturalny. Leczenie implantologiczne polega na wprowadzeniu do kości „protezy korzenia zęba” z tytanu. Po okresie wgajania i integracji implantu zęba z kością, koronę zęba odbudowuje się przy użyciu korony cerkonowej, która jest doskonałą kopią naturalnego zęba.

Zalety implantów zębowych

Zaletą implantów jest, to że organizm ludzki w żaden sposób nie odnajduje w tytanowym wszczepie cech ciała obcego, a tym samym nie wywołuje żadnej reakcji zapalnej ani alergicznej. Dlatego też osoby, które poddały się wszczepieniu implantów stomatologicznych, twierdzą, że stał się on integralną częścią ich organizmu, a obecność wszczepu jest tak naturalna jak posiadanie własnego, stałego zęba.

Implantologia w klinice dentystycznej Podralscy w Gdańsku

Porcelanowy ząb jest idealnie podobny do naturalnego zęba, co wykorzystujemy przy wykonywanych uzupełnieniach protetycznych. Wykonane na implantach uzupełnienia brakujących zębów, pozwalają również na kilku implantach odbudować cały estetyczny i naturalny wygląd zębów oraz piękny uśmiech naszych pacjentów.

Implanty zębów cała szczęka Gdańsk – jak przebiega proces zakładania?

Założenie implantu przebiega w znieczuleniu miejscowym, po czym przechodzimy do stworzenia otworu na implant z zastosowaniem kalibrowanych wierteł. Wielkość otworu jest dokładnie dopasowana do rozmiarów implantu, który zostaje wkręcony w sposób zapewniający stabilne podtrzymanie zęba.

Implanty zębowe Gdańsk – nasze metody

W naszym Gabinecie Stomatologicznym Podralscy implanty zębowe stosujemy jako najlepsze rozwiązanie w przypadku: braku pojedynczego zęba, braku kilku zębów, całkowitego braku uzębienia. Pełną diagnostykę oraz wszystkie zabiegi chirurgiczne związane z wszczepieniem implantów wykonujemy bez bólu w naszych gabinetach od wielu lat. Potrafimy skutecznie rozwiązać i zaopatrzyć zarówno proste jak i bardzo skomplikowane przypadki.

Niekiedy leczenie związane z implantami stomatologicznymi wymaga dodatkowych zabiegów, np. odbudowy kości i dłuższego czasu leczenia, ale zawsze efektem końcowym jest przywrócenie funkcji żucia oraz pięknego uśmiechu naszym pacjentom.

 

Jakie są metody zakładania implantu?

Metoda jednoetapowa polega na założeniu na implant śruby gojącej i szwów. Nie ma tutaj konieczności ponownego odsłonięcia implantu, lecz w tym przypadku konieczne jest zachowanie rygorystycznej higieny jamy ustnej. Po upływie kilku tygodni można przystąpić do odbudowy zęba.

Metoda dwuetapowa z kolei wymaga założenia na implant śruby zamykającej, która po zintegrowaniu się implantu z kością jest usuwana i zamieniana na śrubę gojącą, co wymaga ponownego odsłonięcia implantu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębowych

Z czego zrobione są implanty?

Implanty są produkowane ze stopów tytanu. Tytan jest materiałem biozgodnym, co oznacza, że nie wywołuje on reakcji organizmu i posiada unikalną zdolność osteointegracji czyli zrastania się z kością.

Czy można wstawić implant zaraz po usunięciu zęba?

Tak. W niektórych przypadkach możliwe jest takie rozwiązanie, że po usunięciu zęba pacjent ma wprowadzony implant i koronę tymczasową. Najczęściej jednak zalecane jest wygojenie dziąsła i kości oraz implantację po okresie minimum 6 tygodni.

Czy do wszczepienia implantów konieczna jest narkoza?

Nie. W naszej klinice nie stosujemy narkozy. Wykonywane znieczulenie miejscowe jest skuteczne i całkowicie wystarczające.

Czy zabieg wszczepienia implantów zębowych jest bolesny?

Nie. Oferowane znieczulenie działa przez cały czas trwania zabiegu i znosi czucie w 100%, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czy po zabiegu wszczepienia implantów będę długo cierpieć?

Przeważnie dolegliwości są niezbyt mocno nasilone i krótkotrwałe. Do ich uśmierzenia wystarczają tabletki przeciwbólowe np. Ibuprom. Pacjenci nie czują się gorzej niż po prostym usunięciu zęba. Po tygodniu od zabiegu zdejmuje się szwy. Do tego czasu wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują.

Czy po zabiegu będę opuchnięty?

Po zabiegu może wystąpić obrzęk tkanek miękkich w okolicy zabiegowej. Utrzymuje się on nie dłużej niż 2-3 dni. Jego wielkość zależy od długości i złożoności zabiegu.

Czy po zabiegu można nosić protezę?

Przez 1-2 tygodnie po zabiegu nie jest to wskazane. Po tym czasie protezę można skorygować tak, aby mogła być używana. Najczęściej jednak wykonujemy pacjentom stałe uzupełnienie tymczasowe na czas wgajania się implantów.

Jak długo muszę czekać na wstawienie implantów zębów Gdańsk?

Leczenie implantologiczne w Gdańku jest podzielone na dwa etapy – część chirurgiczną, czyli wprowadzenie implantów do kości oraz cześć protetyczną, czyli odbudowę zębów przy pomocy koron, mostów lub protezy. Implanty w żuchwie wgajają się zazwyczaj ok. 2 miesiące a w szczęce – ok. 4 miesiące. Po tym czasie pobiera się wyciski i wykonuje pracę protetyczną.

Mam ruchomą protezę dolną. Co można z tym zrobić?

Jest to bardzo częsty problem. Dolna proteza przy bezzębiu bywa ruchoma i niestabilna na podłożu. Rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch implantów i “przypięcie” do nich protezy za pomocą specjalnych zaczepów tzw. zatrzasków.

Ile implantów muszę wprowadzić, aby nie nosić protezy ruchomej?

W przypadku braku wszystkich zębów stosuje się zwykle od 6 do 8 implantów w jednej szczęce, aby móc na nich osadzić korony i mosty, a także odbudować pełny łuk zębowy.
Możliwe jest też wprowadzenie 4 implantów i wykonanie na nich tzw. protezy “all on 4”, ale odbudowywana jest mniejsza liczba zębów w łuku (do 5 zębów).

Brakuje mi jednego zęba. Czy lepiej wykonać most czy wprowadzić implant?

Zdecydowanie lepiej jest wprowadzić implant. Aby wykonać most protetyczny, należny bezpowrotnie oszlifować dwa sąsiednie zęby, które z tego powodu stają się słabsze i podatne na próchnicę.

A co gdy implant się nie przyjmie?

Jeżeli implanty wykazuje ruchomość, konieczne będzie jego usunięcie. Miejsce po nim zostawia się do wygojenia. Następnie ponownie wprowadza się implant, zazwyczaj już z powodzeniem. Ponowne wstawienie implantu jest dla pacjenta bezpłatne.

Kiedy warto zastosować implanty całej szczęki?

Implanty można stosować z powodzeniem zarówno w przypadku braku jednego lub kilku zębów, jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Tutaj już jednak ważny jest ogólny stan szczęki, który decyduje o tym, jaka ilość implantów może być zastosowana. Aby implanty dla całej szczęki mogły stabilnie się utrzymać, trzeba założyć od 2 do 6 sztuk.