Implanty zębów Gdańsk

Utrata zębów, szczególnie w młodym wieku, nie musi już być wyrokiem. Stosowane obecnie implanty zębów umożliwiają wstawienie doskonale zintegrowanej protezy, która w przeciwieństwie do klasycznej, nie stawia przed pacjentami ograniczeń i nie wywołuje dyskomfortu przy posiłkach lub podczas rozmowy. Jak przebiega proces wdrażania implantów?

W naszych gabinetach wykorzystujemy tylko najnowocześniejsze systemy implantologiczne ze stopów tytanu o połączeniu stożkowym firm NeoBiotech oraz CWM Medical, które zawsze odpowiednio dobieramy do indywidualnych potrzeb pacjenta, a także w zależności od skomplikowania przypadku i możliwości pacjenta.

Implanty zębowe – szansa na piękny i zdrowy uśmiech

Brakujące uzębienie negatywnie wpływa na samopoczucie wielu osób, zwłaszcza gdy braki te widoczne są z przodu. Obecnie implantologia to bardzo popularna i szybko rozwijająca się dziedzina. Dzięki naprawdę szerokim możliwościom specjaliści mogą uzupełnić brakujące zęby u każdego pacjenta.

Czym jest implantologia?

Implantologia to najlepsza metoda przywrócenia utraconego zęba, tak aby ostateczny efekt wizualny i zdrowotny był w pełni naturalny. Leczenie implantologiczne polega na wprowadzeniu do kości „protezy korzenia zęba” z tytanu. Po okresie wygajania i integracji implantu zęba z kością koronę zęba odbudowuje się przy użyciu korony cyrkonowej, która jest doskonałą kopią naturalnego zęba.

Zalety implantów zębowych

Zaletą implantów jest to, że organizm ludzki w żaden sposób nie odnajduje w tytanowym wszczepie cech ciała obcego, a tym samym nie wywołuje żadnej reakcji zapalnej ani alergicznej. Dlatego też osoby, które poddały się wszczepieniu implantów stomatologicznych, twierdzą, że stał się on integralną częścią ich organizmu, a obecność wszczepu jest tak naturalna jak posiadanie własnego, stałego zęba.

Jakie są metody zakładania implantu?

Metoda jednoetapowa polega na założeniu na implant śruby gojącej i szwów. Nie ma tutaj konieczności ponownego odsłonięcia implantu, lecz w tym przypadku konieczne jest zachowanie rygorystycznej higieny jamy ustnej. Po upływie kilku tygodni można przystąpić do odbudowy zęba.

Metoda dwuetapowa z kolei wymaga założenia na implant śruby zamykającej, która po zintegrowaniu się implantu z kością jest usuwana i zamieniana na śrubę gojącą, co wymaga ponownego odsłonięcia implantu.

 

Implantologia w klinice dentystycznej Podralscy w Gdańsku

Porcelanowy ząb jest idealnie podobny do naturalnego zęba, co wykorzystujemy przy wykonywanych uzupełnieniach protetycznych. Wykonane na implantach uzupełnienia brakujących zębów, pozwalają również na kilku implantach odbudować cały estetyczny i naturalny wygląd zębów oraz piękny uśmiech naszych pacjentów.

Implanty zębów cała szczęka Gdańsk – jak przebiega proces zakładania?

Założenie implantu przebiega w znieczuleniu miejscowym, po czym przechodzimy do stworzenia otworu na implant z zastosowaniem kalibrowanych wierteł. Wielkość otworu jest dokładnie dopasowana do rozmiarów implantu, który zostaje wkręcony w sposób zapewniający stabilne podtrzymanie zęba.

Implanty zębowe Gdańsk – nasze metody

W naszym Gabinecie Stomatologicznym Podralscy implanty zębowe stosujemy jako najlepsze rozwiązanie w przypadku: braku pojedynczego zęba, braku kilku zębów, całkowitego braku uzębienia. Pełną diagnostykę oraz wszystkie zabiegi chirurgiczne związane z wszczepieniem implantów wykonujemy bez bólu w naszych gabinetach od wielu lat. Potrafimy skutecznie rozwiązać i zaopatrzyć zarówno proste jak i bardzo skomplikowane przypadki.

Niekiedy leczenie związane z implantami stomatologicznymi wymaga dodatkowych zabiegów, np. odbudowy kości i dłuższego czasu leczenia, ale zawsze efektem końcowym jest przywrócenie funkcji żucia oraz pięknego uśmiechu naszym pacjentom.

Implanty zębowe cena Gdańsk

Koszty implantów zębowych w Gdańsku uzależnione są od wielu różnych czynników. Implanty zębowe cena Gdańsk to nie tylko sam koszty zabiegu, ale również jego jakość. Należy, więc zwrócić uwagę na to, że wpływ na cenę ma tutaj także materiał, z którego wykonane zostały implanty. 

Cena wszczepienia implantów w Gdańsku zaczyna się od około 2000 zł. Jest to oczywiście najniższa kwota. Zdarza się, że wszczepienie implantów może przekroczyć nawet 3000 zł.

Jakość przeprowadzonych zabiegów zawsze powinna być na wysokim poziomie bez względu na koszty, jakie musi ponieść pacjent.

Most na implantach Gdańsk

Zabiegi protetyczne to szansa dla pacjentów chcących znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Jedną z metod, która pozwala na uzupełnienia brakującego uzębienia, są mosty mocowane na implantach. Czym więc dokładnie jest ta forma uzupełnienia protetycznego?

Mosty na implantach – co to jest?

Mosty na implantach pozwalają na uzupełnienie kilku brakujących zębów, które znajdują się obok siebie. Takie uzupełnienie protetyczne mocowane jest na wszczepionych wcześniej implantach, dzięki czemu nowe zęby są stabilne. Most na implantach Gdańsk może uzupełnić każdą ilość brakujących zębów.

Most na implantach Gdańsk – zalety

Mosty na implantach Gdańsk to popularna forma uzupełnienia protetycznego. Wyróżniamy wiele zalet mostu mocowanego na implantach tj.

 • Trwałość
 • Estetyka
 • Brak dyskomfortu podczas jedzenia
 • Prawidłowo przygotowane mosty nie odróżniają się od pozostałych zębów

Odbudowa kości i tkanek miękkich – pierwszy krok do leczenia implantologicznego

Niekiedy leczenie implantologiczne musi zostać poprzedzone odbudową kości oraz tkanek, czyli augmentacją. Odbudowa kości polega na wypełnieniu powstałych ubytków w kości, używając do tego celu biomateriałów. Zabieg ten konieczny jest w momencie, kiedy doszło do zaniku kości, w konsekwencji czego nie można wstawić implantu.

Zanik kości następuje, gdy pacjent utraci ząb i nie wstawi od razu implantu. Kość, która zaniknie powoduje, także przesuwanie się sąsiednich zębów, dlatego należy podjąć wszelkie działania, aby nie doprowadzić do zaniku kości.

5 powodów, dla których warto mieć implanty zębowe

Nie każdy może cieszyć się pięknym uśmiechem często z uwagi na zły stan uzębienia. Na szczęście implanty zębowe Gdańsk, to szansa na poprawę wyglądu zębów oraz zwiększenie komfortu pacjentów. Ponadto istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy zdecydować się na implanty Gdańsk tj.

 

 1. Uzupełnienie brakujących zębów to poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta
 2. Implanty to forma trwałego i stałego uzupełnienia uzębienia, która nie odróżnia się od pozostałych zębów
 3. Możliwość uzupełnienia dużej ilości brakujących zębów
 4. Zahamowanie zaniku kości, co ma negatywny wpływ na pozostałe zęby. Zanikające kości po pewnym czasie doprowadzają również do zmiany wyglądu twarzy
 5. Korzystny wpływ na zdrowie – uzupełniając brakujące zęby, poprawia się nie tylko mowa, ale również pozytywnie wpływa to na układ pokarmowy. Niestety brakujące zęby to utrudnienie w rozdrabnianiu pokarmu, przez co proces ten musi odbywać w układzie pokarmowym, obciążając go

Przeciwwskazania do implantologii zębowej

 

Leczenie implantologiczne jest częstą formą uzupełniania brakujących zębów. Zdarza się jednak, że implanty zębów Gdańsk, nie mogą być wszczepione u każdego pacjenta. Jakie więc istnieją przeciwwskazania do implantologii zębowej?

 • Zbyt młody wiek pacjenta – u osób, które jeszcze nie ukończyły 17 lat przeprowadzenie zabiegu implantologicznego jest niemożliwe z uwagi na wzrost kości
 • Zły stan jamy ustnej – nieleczona próchnica, stan zapalny dziąseł, a nawet bruksizm jest przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów
 • Nowotwory, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi
 • Osteoporoza – zaawansowane stadium choroby całkowicie wyklucza takich pacjentów z możliwości przeprowadzenia zabiegu
 • Jednym z przeciwwskazań jest także zły stan kości zębowej lub jej całkowity brak, gdzie zabiegiem poprzedzającym wszczepienie implantów jest odbudowa kości zębowej.

 

Proteza na implantach Gdańsk

Piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas. Niestety zdarza się, że nasze zęby nie wyglądają zbyt dobrze, Co więcej, często uzębienie jest niepełne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uzupełnienie brakujących zębów, a tym samym poprawę uśmiechu.

Proteza na implantach – co to jest?

Proteza mocowana na implantach Gdańsk to świetna alternatywa protez ruchomych. Mocowana jest ona na specjalnych śrubach znajdujących się w dziąśle. Jest to trwała forma uzupełniania brakujących zębów, a więc nie ma tutaj konieczności wyjmowania protezy. Ponadto proteza na implantach Gdańsk to idealne rozwiązanie zarówno dla osób młodych, jak i starszych.

Zalety protez na implantach

Wybierając protezy na implantach Gdański, możemy liczyć na wiele korzyści m.in.:

 • Brak ryzyka wypadnięcia protezy oraz możliwość spania w niej
 • Przeciwdziałanie zanikowi kości
 • Naturalny wygląd protezy
 • Proteza nie powoduje ucisku
 • Brak ograniczeń dotyczących spożywania różnych potraw

Przeciwwskazania do wdrożenia protez na implantach

Należy jednak wspomnieć tutaj także o przeciwwskazaniach, jeżeli chodzi o taką formę uzupełnienia protetycznego:

 • Ciąża
 • Nowotwory
 • Cukrzyca
 • Niewyleczone zęby
 • Nadciśnienie
 • Zły stan jamy ustnej
 • Niekiedy zdarza się, że przed wszczepieniem implantów konieczne jest odbudowanie kości tzw. augmentacja
Najlepszy dentysta w Gdańsku

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Joanna Nowak
Joanna Nowak
18:58 03 Jun 20
Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
Roman Odrzywolski
Roman Odrzywolski
17:17 09 Mar 20
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
Mateusz Filipski
Mateusz Filipski
11:09 10 Feb 20
Serdecznie polecam usługi Państwa Podrlaskich. Dopiero tutaj udało mi się uporać z problemem wypadającego kompozytu z... jedynki. Po zabiegu jestem już kilka miesięcy i wszystko jest na swoim miejscu 🙂czytaj więcej
Jack Wiercinski
Jack Wiercinski
09:50 03 Nov 19
Dr. Podralski is highly competent and I strongly recommend his dental practice. His dexterity really impressed me (my... procedure involved porcelain on-lays).He is also very patient and explains well his procedures. His passion for the newest and greatest in dental technologies clearly shows. I also noted that he treats each performed procedure as an additional learning exercise for his assistants. I will certainly visit Dr. Podralski during my annual visits to Poland.... last but not least...comparing to my country of residence (Canada) Dr. Podralski charges less than 35% for similar service. I am highly satisfied with my porcelain on-lays:-).czytaj więcej
Alicja B.
Alicja B.
13:36 11 Oct 19
Chcę serdecznie podziękować Panu dr Łukaszowi Wojtyńskiemu za dzisiejszą pomoc, przy odbudowie załamanego zęba. Pan... doktor wykazał się wielką wiedzą i empatią . Dziękuję też Pani asystentce za wsparcie psychiczne w tej ciężkiej dla mnie sytuacji.czytaj więcej
Przemysław Daszyński
Przemysław Daszyński
09:19 07 May 19
Najlepszy stomatolog w Trójmieście. Prawdziwy lekarz z pasją do tego zawodu. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Pana... Doktora, który pomógł nie tylko mnie ale też osobom po ciężkim wypadku, którym odbudował uzębienie. Pan Doktor przyjechał w niedzielę aby natychmiast udzielić pomocy. Implanty w Jego wykonaniu to bajka. Pan Andrzej jest zdecydowanie lekarzem z powołania, który wykonuje swój zawód z największą precyzją!.serdecznie polecam!!!!!!!!czytaj więcej
mannix mcphillips
mannix mcphillips
16:50 23 Apr 19
Dr. Podralski is an exceptionally good doctor and he has made my visits to his clinic as comfortable and pleasant as... possible. He was informative from the beginning and answered all the questions that I had. He gave me a thorough examination and then a panorama digital x-ray. Straight away, I was able to see the situation while he explained the different options that I had for each tooth. In the end, I decided to go with implants for the teeth that could not be saved and with root canal treatment for the teeth that could be saved. All of the work done (Implants, Crowns, Veneers, Fillings, Cleanings, Root Canal) was completely professional, comfortable and aesthetic. I am very delighted with the result and I have very happily recommended Dr. Podralski and his team to several friends.czytaj więcej
jol rut
jol rut
14:15 20 Apr 19
...żeby było śmieszniej o doktorze Podralskim usłyszałam od dentystki, która najpierw źle wypełniła kanały a potem... poleciła doktora Podralskiego, żeby to naprawił 😁. Inni dentyści nie dawali mi szansy na pełen uśmiech a u doktora Podralskiego nie było najmniejszego problemu Nowoczesne wyposażenie i pełen komfort w czasie zabiegów. Moi znajomi też nie szukają już innych gabinetów. Więcej..... w pełni zgadzam się z opiniami innych zachwyconych pacjentów .Reasumując, polecają go inni dentyści, polecam i ja 😁czytaj więcej
M. M.
M. M.
20:12 29 Mar 19
Pan Podralski w trakcie czterech wizyt naprawił wiele lat moich zaniedbań i doprowadził uzębienie do stanu, w którym... wymagane są tylko profilaktyczne kontrole. Wiele osób mi go polecało za profesjonalizm, ludzkie podejście, kompetencje i doświadczenie. Nie spodziewałam się, że wizyta u stomatologa może być przyjemna, ale już po pierwszej wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. Poziom usług, do którego inni powinni dążyć.czytaj więcej
Miroslaw Skrzypkowski
Miroslaw Skrzypkowski
17:25 05 Jul 18
... jak najbardziej polecam, - miła I serdeczna obsługa pacjenta, a głównie fachowa pomoc lekarska ... 👍😀 . Na zdj z dr... A. Podralskim ☺czytaj więcej
Następne Opinie

Stomatologia Podralscy
5.0
Based on 30 reviews
powered by Facebook
Weronika Schleichert
Weronika Schleichert
2021-01-04T22:04:36+0000
polecam ❤ robią cuda, podejście do pacjenta jak i cala reszta ❤❤❤❤❤
Anders Wisenberger
Anders Wisenberger
2020-10-23T18:40:08+0000
Polecam wszystkim. Service na najwyzszym poziomie, profesjonalny i serdeczny kontakt z Dr Andrzejem i calym... zespolem.PozdrawiamMonika i Anders Wisenbergerread more
Xymena Jastrowska
Xymena Jastrowska
2020-04-04T09:17:37+0000
Polecam Wszystkim - świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu - pełen profesjonalizm 🙂
Mateusz Filipski
Mateusz Filipski
2020-02-11T10:17:31+0000
Serdecznie polecam usługi Państwa Podrlaskich. Dopiero tutaj udało mi się uporać z problemem wypadającego kompozytu z... jedynki. Po zabiegu jestem już kilka miesięcy i wszystko jest na swoim miejscu 🙂read more
Маша Рарок
Маша Рарок
2020-02-06T13:52:55+0000
то просто ,супер.я є дуже задоволенна як роботою ,так і обслугованням
Martyna Filipska
Martyna Filipska
2020-02-05T21:57:35+0000
Profesjonalne podejście do pacjenta oraz wysoce wyspecjalizowana kadra. Ponadto miła i przyjemna atmosfera. Serdecznie... polecam 😊read more
Piotr Kosewski
Piotr Kosewski
2019-11-03T16:57:26+0000
Doktor Andrzej Podralski to wybitny specjalista. Mam do Niego pełne zaufanie! Polecam!
Janusz Purowski
Janusz Purowski
2019-10-18T17:58:05+0000
Stomatologia na najwyższym poziomie!!! Polecam gorąco.
Anna Chudzik
Anna Chudzik
2019-09-30T19:45:38+0000
Najlepsi 😍💙💪 Jak leczyć zęby, to tylko u nich 😁
Madzia Lija
Madzia Lija
2019-07-31T19:59:21+0000
W moim trudnym przypadku jedynki zabieg przebiegł bezbolesnie i jak zwykle w super atmosferze:) byłam w innych... gabinetach i nikt nie mógł sobie z tym poradzić, aż w końcu trafiłam do kliniki Podralscy. Obsluga na najwyższym poziomie. Z całego serca polecam!read more
Wioletta Schleichert
Wioletta Schleichert
2019-07-29T09:02:14+0000
Polecam w 100%.Żadna klinika nie chciala podjąć się leczenia zębów mojej córki. Pan Doktor Podralski podjął się tego... trudnego wyzwania. Po zakończeniu leczenia. Łzy wzruszenia u wszystkich. Uśmiech nie schodzi jej z twarzy. PIĘKNIE. Dziękuję Panie Doktorze 😊DZIĘKUJĘ również Panią asystentką jesteście Panie cudowne.read more
Steen Simonsen
Steen Simonsen
2019-02-19T10:50:44+0000
Very professional dentists.
Aneta Marek
Aneta Marek
2018-07-12T11:15:44+0000
Bardzo mila obsluga Dr.Podralski zawsze nie zawiedzie polecam
Jola Ponikowska
Jola Ponikowska
2018-06-08T06:55:08+0000
Tak .. to już 10 lat kiedy spotykam się w sprawie moich ząbków z cudowną panią doktor Wronkowską.Jej... profesjonalizm i pytania czy nie dokucza mi podczas borowania powodują źe czuję się pewnie i mam pełne zaufanie....pozdrawiamread more
Tamara Milkamanowicz-Jakubowska
Tamara Milkamanowicz-Jakubowska
2018-06-06T17:59:43+0000
Każda wizyta jest przede wszystkim miła. Zarówno obsługa w recepcji i co najważniejsze wizyta w gabinecie.... Profesjonalna sympatyczna personelu,który do każdego pacjenta ma indywidualne podejście. Polecam wszystkim. Wszystkie problemy starają się rozwiązać jak najlepiej. ��read more
Ramazan Osman Jakubowski
Ramazan Osman Jakubowski
2018-06-06T17:53:44+0000
Zawsze bardzo miła i fachowa obsługa Polecam wszystkim od małego dziecka po seniora
Karolina Gryglas
Karolina Gryglas
2018-06-06T16:06:00+0000
Fachowa pomoc przy naprawie zęba 1 ,przy Pana Łukasza pomocy 20 minut i po wizycie �
Magdalena Demediuk
Magdalena Demediuk
2018-04-09T16:03:20+0000
Stomatologia na najwyższym poziomie!!! Polecam gorąco.
Marek Marek
Marek Marek
2018-03-25T15:36:18+0000
Aneta Marek
Aneta Marek
2018-03-17T20:00:55+0000
Agnieszka Wiewiórcia
Agnieszka Wiewiórcia
2018-01-05T17:41:43+0000
Mój Tata wczoraj wrócił wesoły i uśmiechnięty z wizyty u dr Podralskiego. Zakończył wstawianie dwóch implantów.... Wszystko przebiegało sprawnie, szybko i bezboleśnie. W imieniu Taty gorąco polecam zwłaszcza tym, którzy boją się wizyty u stomatologa. W tym gabinecie zabiegi są przyjemnością i przebiegają bezstresowo.read more
Bianka Kot
Bianka Kot
2017-12-03T13:39:50+0000
Najwyższa jakość i profesjonalizm. Zdecydowanie polecam!
Nikola Szymańska
Nikola Szymańska
2017-09-29T20:55:07+0000
Gorąco polecam!
Ula Maria
Ula Maria
2017-09-17T20:36:53+0000
Aleksandra Niwińska
Aleksandra Niwińska
2017-09-17T20:35:58+0000
Agnieszka Batura
Agnieszka Batura
2017-07-24T15:23:02+0000
Pani doktor Magdalena Żółtak-Staroń najlepsza. Moja córka leczy się u Pani Magdy już 11 lat. Bardzo miła, kompetentna i... mimo urazu córki do wcześniejszych stomatologów, teraz sama pyta i pilnuje terminów wizyt u Pani Magdy. Polecamy!read more
Joanna Nowak
Joanna Nowak
2017-07-21T08:29:38+0000
Anna Stanek
Anna Stanek
2017-07-18T17:45:21+0000
Ekstrakcja ósemki przebiegła tak sprawnie, że musiałam się kilka razy upewnić, że na pewno już po zabiegu! Fachowa i... przemiła pomoc. Polecam 🙂read more
Martyna Iwańska
Martyna Iwańska
2017-05-17T00:43:20+0000
Wojtek Gliszczyński
Wojtek Gliszczyński
2017-05-16T09:03:46+0000
Next Reviews

Gabinety Stomatologiczne Podralscy

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębowych

 

Z czego zrobione są implanty?

Implanty są produkowane ze stopów tytanu. Tytan jest materiałem biozgodnym, co oznacza, że nie wywołuje on reakcji organizmu i posiada unikalną zdolność osteointegracji, czyli zrastania się z kością.

Czy można wstawić implant zaraz po usunięciu zęba?

Tak. W niektórych przypadkach możliwe jest takie rozwiązanie, że po usunięciu zęba pacjent ma wprowadzony implant i koronę tymczasową. Najczęściej jednak zalecane jest wygojenie dziąsła i kości oraz implantację po okresie minimum 6 tygodni.

Czy do wszczepienia implantów konieczna jest narkoza?

Nie. W naszej klinice nie stosujemy narkozy. Wykonywane znieczulenie miejscowe jest skuteczne i całkowicie wystarczające.

Czy zabieg wszczepienia implantów zębowych jest bolesny?

Nie. Oferowane znieczulenie działa przez cały czas trwania zabiegu i znosi czucie w 100%, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czy po zabiegu wszczepienia implantów będę długo cierpieć?

Przeważnie dolegliwości są niezbyt mocno nasilone i krótkotrwałe. Do ich uśmierzenia wystarczają tabletki przeciwbólowe np. Ibuprom. Pacjenci nie czują się gorzej niż po prostym usunięciu zęba. Po tygodniu od zabiegu zdejmuje się szwy. Do tego czasu wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują.

Czy po zabiegu będę opuchnięty?

Po zabiegu może wystąpić obrzęk tkanek miękkich w okolicy zabiegowej. Utrzymuje się on nie dłużej niż 2-3 dni. Jego wielkość zależy od długości i złożoności zabiegu.

Czy po zabiegu można nosić protezę?

Przez 1-2 tygodnie po zabiegu nie jest to wskazane. Po tym czasie protezę można skorygować tak, aby mogła być używana. Najczęściej jednak wykonujemy pacjentom stałe uzupełnienie tymczasowe na czas wygajania się implantów.

Jak długo muszę czekać na wstawienie implantów zębów Gdańsk?

Leczenie implantologiczne w Gdańsku jest podzielone na dwa etapy – część chirurgiczną, czyli wprowadzenie implantów do kości oraz cześć protetyczną, czyli odbudowę zębów przy pomocy koron, mostów lub protezy. Implanty w żuchwie wygajają się zazwyczaj ok. 2 miesiące a w szczęce – ok. 4 miesiące. Po tym czasie pobiera się wyciski i wykonuje pracę protetyczną.

Mam ruchomą protezę dolną. Co można z tym zrobić?

Jest to bardzo częsty problem. Dolna proteza przy bezzębiu bywa ruchoma i niestabilna na podłożu. Rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch implantów i “przypięcie” do nich protezy za pomocą specjalnych zaczepów tzw. zatrzasków.

Ile implantów muszę wprowadzić, aby nie nosić protezy ruchomej?

W przypadku braku wszystkich zębów stosuje się zwykle od 6 do 8 implantów w jednej szczęce, aby móc na nich osadzić korony i mosty, a także odbudować pełny łuk zębowy.
Możliwe jest też wprowadzenie 4 implantów i wykonanie na nich tzw. protezy “all on 4“, ale odbudowywana jest mniejsza liczba zębów w łuku (do 5 zębów).

Brakuje mi jednego zęba. Czy lepiej wykonać most, czy wprowadzić implant?

Zdecydowanie lepiej jest wprowadzić implant. Aby wykonać most protetyczny, należny bezpowrotnie oszlifować dwa sąsiednie zęby, które z tego powodu stają się słabsze i podatne na próchnicę.

A co gdy implant się nie przyjmie?

Jeżeli implanty wykazuje ruchomość, konieczne będzie jego usunięcie. Miejsce po nim zostawia się do wygojenia. Następnie ponownie wprowadza się implant, zazwyczaj już z powodzeniem. Ponowne wstawienie implantu jest dla pacjenta bezpłatne.

Kiedy warto zastosować implanty całej szczęki?

Implanty można stosować z powodzeniem zarówno w przypadku braku jednego lub kilku zębów, jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Tutaj już jednak ważny jest ogólny stan szczęki, który decyduje o tym, jaka ilość implantów może być zastosowana. Aby implanty dla całej szczęki mogły stabilnie się utrzymać, trzeba założyć od 2 do 6 sztuk.