USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Protetyka stomatologiczna w Gdańsku

Po utracie zębów naturalnych lub ich obszernym uszkodzeniu istnieje możliwość odtworzenia ich pierwotnego stanu dzięki umiejętnościom z zakresu protetyki stomatologicznej. Wyróżnia ona stałe i ruchome uzupełnienia protetyczne zębów. W naszym gabinecie od wielu lat zajmujemy się protetyką stomatologiczną i zapewniamy pacjentom możliwość wyboru z pełnej gamy uzupełnień protetycznych. Stosowane w naszych gabinetach korony zębów i mosty posiadają indywidualnie dobrany kolor odtwarzający w sposób naturalny kolorystykę zębów własnych pacjentów.

PROTETYKA GDAŃSK

Korony zębowe i mosty protetyczne

Korony zębowe i mosty protetyczne to komfortowe uzupełnienie braków zębów doskonale imitujące naturalne zęby zarówno estetycznie jak i funkcjonalnie. Korony zębów wykonujemy w przypadku, gdy pacjent posiada własny mocny korzeń zęba. Korony zabezpieczają pozostałą część zęba przed dalszym zniszczeniem oraz równocześnie spełniają funkcję naturalnych zębów i zachowują ich kształt.

UZUPEŁNIENIE BRAKU ZĘBÓW

Korony i mosty zębowe

Rozwijająca się technologia stomatologiczna w zakresie protetyki, umożliwia obecnie osiągnięcie idealnie dopasowanych protez zębowych. Dzięki temu  uzupełnienia protetyczne nie różnią się od naturalnych zębów i trudno wskazać je w obecności zębów stałych. W Stomatologia Podralscy w Gdańsku stosujemy korony zębów pełnoceramiczne oraz kompozytowe: napalane, tłoczone, na podbudowie z cyrkonu, niezawierające metalu. Wykonywane przez nas korony poza funkcją estetyczną pełnią również rolę zabezpieczającą ząb przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także przy rehabilitacji protetycznej, gdy inne rozwiązania nie są już wskazane ze względu na zbyt duże zniszczenie zęba.

Jesteś zainteresowany protetyką?

Zadzwoń albo napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

PROTETYKA GDAŃSK

Protetyka – cennik

Protetyka stomatologiczna w naszych gabinetach w Gdańsku to szansa na nowy piękny i zdrowy uśmiech. Gwarantujemy najwyższej jakości produkty, które są w pełni bezpieczne i będą służyć przez wiele lat.

NAJLEPSZY DENTYSTA W GDAŃSKU

Opinie pacjentów dotyczące centrum stomatologicznego Podralscy Gdańsk

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!
JOANNA NOWAK
Polecam Wszystkim – świetny dentysta. Jestem bardzo zadowolona z efektu – pełen profesjonalizm 🙂
XYMENA JASTROWSKA
Zawsze punktualnie, prawie bezboleśnie 😉,Polecam w 100 %
ROMAN ODRZYWOLSKI

PROTETYKA GDAŃSK

Wskazania do leczenia protetycznego

Leczenie protetyczne jest dość powszechnie znane. Najczęściej wizyta u protetyka jest konieczna, kiedy dochodzi do ubytków w uzębieniu – zazwyczaj mowa o naturalnej utracie zębów, ale również w gabinetach protetyków pojawiają się pacjenci z utratą zęba (lub zębów) spowodowaną wypadkiem. 

  • Dzięki leczeniu protetycznemu pacjent na nowo może wykorzystywać swój zgryz i przywrócone zostają jego wszystkie niezbędne funkcje. 
  • Leczenie protetyczne może być też działaniem profilaktycznym, które chroni pacjenta przed negatywnymi skutkami utraty uzębienia, ale też protetyka zapewnia estetyczny wygląd całej twarzy. Skoro o estetyce mowa, to właśnie jedno ze wskazań do leczenia protetycznego. Niektórzy pacjenci w celach poprawienia wyglądu swoich zębów i zyskania pewności siebie decydują się na ich korektę w gabinecie protetyka.
  • Protetyka bywa konieczna również w sytuacjach, kiedy pacjent urodził się z wadą zgryzu lub nabył ją w trakcie życia. Skutkiem wad mogą być problemy związane z prawidłową wymową, ale też problemy z gryzieniem. Czasem dochodzi do sytuacji, kiedy pacjent po operacji wykonywanej w jakiejś części głowy, musi przejść rehabilitację. Wtedy również leczenie protetyczne jest wskazane, aby zadbać o prawidłowe naprawienie elementów szczęki.

    Zwykle lekarz stomatolog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad i to on może zadecydować, czy pacjent powinien udać się na wizytę do protetyka

KONTAKT

Umów się na wizytę

Dr Magda jest fantastyczna ! Od wielu lat dba o mój uśmiech i zawsze jest perfekcyjnie!

Skarżyńskiego 3A
Gdańsk 80-463
Rzeczpospolitej 4D
Gdańsk 80-369