Chirurgia stomatologiczna Gdańsk

Zabieg usunięcia zęba wymaga doświadczenia i umiejętności, aby przebiegł precyzyjnie i możliwie delikatnie. Doświadczenie naszych stomatologów pozwala na wykonywanie wszelkich czynności bezboleśnie, w czym pomaga skuteczne znieczulenie wykonywane karpulą lub przy użyciu komputerowego urządzenia QuickSleeper 5.

Chirurgiczne usunięcie zęba

W naszych klinikach w Gdańsku usuwanie zębów wykonujemy w sposób maksymalnie atraumatyczny (unikając uszkodzenia tkanek miękkich i sąsiednich zębów). Dbamy również o pozostawienie nieuszkodzonej kości, co jest niezwykle ważne w przypadku planowanej później odbudowy zęba przy użyciu implantu lub mostu.

Chirurgia stomatologiczna Gdańsk – informacje

W gabinetach stomatologicznych Podralscy oferujemy kompleksowe leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej, które z samymi sukcesami świadczymy od wielu lat. W ramach ciągłego podnoszenia kwalifikacji nasi lekarze regularnie uczęszczają w praktycznych szkoleniach oraz sympozjach poświęconych chirurgii stomatologicznej. Coraz dokładniejsze, sprawdzone metody wykorzystywane przy pracy wraz z profesjonalnym sprzętem i narzędziami, przy naszym doświadczeniu, pozwalają nam na przeprowadzanie zabiegów w sposób możliwie mało inwazyjny. Zakres wykonywanych zabiegów obejmuje pełną gamę leczenia chirurgicznego z zakresu od prostych ekstrakcji (usunięcia zęba), aż po najbardziej skomplikowane działania – czasami konieczne do wykonania przed leczeniem implantologicznym, ortodontycznym, czy też protetycznym.

Jak przeprowadzamy zabiegi chirurgii stomatologicznej?

Dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo zarówno w czasie zabiegu jak i rekonwalescencji. W tym celu przy planowaniu zabiegów chirurgicznych dokładnie dopasowujemy etapy leczenia i znieczulenia oraz odpowiednio dobieramy leki w celu zapewnienia możliwie szybkiego i bezbolesnego procesu gojenia. Dzięki takiemu podejściu do pacjentów skutecznie ograniczamy dyskomfort do minimum. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w zabiegach chirurgicznych pozwala na dobranie dla pacjenta najkorzystniejszego i najmniej inwazyjnego rozwiązania. Myśląc o przyszłości i planach pacjenta przeprowadzamy zabiegi tak, aby umożliwić pacjentom kontynuowanie odbudowy pięknego uśmiech (przykładowo zostawiając możliwie dużo tkanki pod rekonstrukcję implantoprotetyczną).

Chirurgia stomatologiczna Gdańsk – nasze zabiegi

 • usuwanie zębów,
 • resekcje korzeni zębów,
 • plastyka dziąseł,
 • sterowane regeneracje kości,
 • pokrywanie recesji dziąsłowych,
 • operacyjne usuwanie górnych i dolnych zębów mądrości (tzw. ósemek),
 • operacyjne usuwanie zatrzymanych zębów,
 • zabiegi podcięcia wędzidełka wargi górnej i dolnej (profilaktyczne lub wspomagające leczenie wad zgryzu),
 • wydłużenie korony klinicznej – konieczne podczas protetycznej odbudowy zęba z zastosowaniem korony, w sytuacji, gdy ząb jest zniszczony poddziąsłowo,
 • zabiegi wykonywane przy stanach zapalnych – takie jak np. nacięcia ropni,
  podnoszenie dna zatoki szczękowej.
 • Zabiegi przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych, przy użyciu nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu oraz precyzyjnych narzędzi światowych producentów.