Chirurgia stomatologiczna Gdańsk

Zabieg usunięcia zęba wymaga doświadczenia i umiejętności, aby przebiegł precyzyjnie i możliwie delikatnie. Doświadczenie naszych stomatologów pozwala na wykonywanie wszelkich czynności bezboleśnie, w czym pomaga skuteczne znieczulenie, które oferujemy naszym pacjentom. Przy konieczności wykonania bardziej skomplikowanej procedury usuwania zębów wykonujemy zdjęcia RTG,punktowe lub panoramiczne, które umożliwiają pełną diagnostykę przed zabiegiem oraz ustalenie jego dokładnego przebiegu.

Chirurgiczne usuwanie zęba

W naszych klinikach usuwanie zębów wykonujemy w sposób maksymalnie atraumatyczny (unikając uszkodzenia tkanek miękkich i sąsiednich zębów). Dbamy również o pozostawienie nieuszkodzonej kości, co jest niezwykle ważne w przypadku planowanej na później implantacji.

W gabinetach stomatologicznych Podralscy oferujemy kompleksowe leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej, które z samymi sukcesami świadczymy od wielu lat. W ramach ciągłego podnoszenia kwalifikacji nasi lekarze regularnie uczęszczają w praktycznych szkoleniach oraz sympozjach poświęconych chirurgii stomatologicznej. Coraz dokładniejsze, sprawdzone metody wykorzystywane przy pracy wraz z profesjonalnym sprzętem i narzędziami, przy naszym doświadczeniu, pozwalają nam na przeprowadzanie zabiegów w sposób możliwie mało inwazyjny. Zakres wykonywanych zabiegów obejmuje pełną gamę leczenia chirurgicznego z zakresu od prostych ekstrakcji (usunięcia zęba), aż po najbardziej skomplikowane działania – czasami konieczne do wykonania przed leczeniem implantologicznym, ortodontycznym, czy też protetycznym.

Dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo zarówno w czasie zabiegu jak i rekonwalescencji. W tym celu przy planowaniu zabiegów chirurgicznych dokładnie dopasowujemy etapy leczenia i znieczulenia oraz odpowiednio dobieramy leki w celu zapewnienia możliwie szybkiego i bezbolesnego procesu gojenia. Dzięki takiemu podejściu do pacjentów skutecznie ograniczamy dyskomfort do minimum. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w zabiegach chirurgicznych pozwala na dobranie dla pacjenta najkorzystniejszego i najmniej inwazyjnego rozwiązania. Myśląc o przyszłości i planach pacjenta przeprowadzamy zabiegi tak, aby umożliwić pacjentom kontynuowanie odbudowy pięknego uśmiech (przykładowo zostawiając możliwie dużo tkanki pod rekonstrukcję implantoprotetyczną).

Zakres zabiegów jakie najczęściej wykonujemy w naszych gabinetach:

 • usuwanie zębów,
 • resekcje korzeni zębów,
 • plastyka dziąseł,
 • sterowane regeneracje kości,
 • pokrywanie recesji dziąsłowych,
 • operacyjne usuwanie górnych i dolnych zębów mądrości (tzw. ósemek),
 • operacyjne usuwanie zatrzymanych zębów,
 • zabiegi podcięcia wędzidełka wargi górnej i dolnej (profilaktyczne lub wspomagające leczenie wad zgryzu),
 • wydłużenie korony klinicznej – konieczne podczas protetycznej odbudowy zęba z zastosowaniem korony, w sytuacji, gdy ząb jest zniszczony poddziąsłowo,
 • zabiegi wykonywane przy stanach zapalnych – takie jak np. nacięcia ropni,
  podnoszenie dna zatoki szczękowej.
 • Zabiegi przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych, przy użyciu nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu oraz precyzyjnych narzędzi światowych producentów.