Odbudowa złamanych i ukruszonych zębów w Gdańsku

 

Stomatologia Podralscy z Gdańska wykorzystuje sprawdzone rozwiązania do odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zarówno zębów przednich, jak i bocznych. Dzięki współczesnym osiągnięciom i możliwościom nowoczesnej stomatologii zapewniamy trwałość takiego leczenia. Dla każdego z naszych pacjentów ustalamy indywidualny plan zabiegu poprzedzony dokładną diagnostyką. W każdej indywidualnej propozycji leczenia gwarantujemy dobór rozwiązania najbardziej oszczędzającego naturalne tkanki. Taki sposób odbudowy złamanych zębów daje zarazem najlepszy efekt estetyczny jak zdrowotny. Przeprowadzane przez nas zabiegi i materiały idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów, co pozwala pacjentom ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Ostateczny wybór metody najbardziej efektywnego odtworzenia złamanego zęba zależy od stanu zęba, czy też zębów, które maja być odbudowane. U pacjentów, którzy maja duże uszkodzenia zębów przy odtworzeniu naturalnego kształtu i koloru zęba stosujemy licówki porcelanowe, onlaye kompozytowe lub korony porcelanowe wykonane z cerkonu.

Do odbudowy koron złamanych zębów stosujemy w naszym gabinecie stomatologicznym:

 

  • inlaye i onlaye kompozytowe. Są to bardzo trwałe i skuteczne odbudowy. Pozwalają ochronić pozostałe tkanki zęba i jednocześnie doskonale go wzmacniają.

 

  • korony cerkonowe wraz z wkładem koronowo-korzeniowym. Często musi to być poprzedzone leczeniem kanałowym – w przypadku, gdy złamanie korony zęba jest bardziej rozległe i przechodzi przez miazgę, licówki – w przypadku przednich zębów, gdzie wymagana jest doskonała estetyka. W naszym gabinecie indywidualny plan zabiegów umożliwiających odtworzenia zęba ma zapewnić pacjentowi najlepszy efekt estetyczny, który będzie idealnie oddawał naturalny kształt i kolor zęba, ale również pełnił pełną funkcjonalność, tak jak w przypadku naturalnych zębów.